Tokat'ın verimli topraklarına sahip Yeşilyurt ilçesi, yerel tarımı destekleme konusunda önemli bir adım daha attı. Yeşilyurt Belediyesi'nin öncülüğünde gerçekleştirilen ve çiftçilere yönelik olarak 20 ton yerli seymen cinsi tohumluk arpa dağıtımı yapıldı. İlçe merkezinde düzenlenen törenle çiftçilere tohumlarını teslim alan Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz, verimli ve üretken belediyecilik anlayışı çerçevesinde 70 dönümlük alana ekim yapılarak elde edilen bu arpaların hasadının tamamlandığını ve bu yolla toplamda 20 ton ürünün üreticilerle buluştuğunu açıkladı.

Sağlık Turizmi Fuarı'na yoğun ilgi Sağlık Turizmi Fuarı'na yoğun ilgi

Yeşilyurt Belediyesi'nin, çiftçilere destek olma ve yerel üretimi teşvik etme amacıyla başlattığı bu girişimin bir parçası olarak, 200'e yakın çiftçiye tohum dağıtıldığını belirten Yılmaz, bu tür projelerle ilçenin tarım potansiyelinin artırılmasını hedeflediklerini vurguladı.

Dağıtım törenine katılan ve ilçenin Kaymakamı olan Murathan Cebeci ise, dağıtılan tohumların çiftçilere bereket getirmesini dileyerek, bu tür desteklerin çiftçilik faaliyetlerinin sürdürülebilirliği için büyük önem taşıdığının altını çizdi.

Kaynak: AA