Ondokuz Mayıs Üniversitesi ile otomotiv sektörü işbirliğinde nitelikli eleman yetişecek Ondokuz Mayıs Üniversitesi ile otomotiv sektörü işbirliğinde nitelikli eleman yetişecek

İnşaatı son aşamaya gelen ve yaklaşık 6 milyar TL maliyete sahip Samsun Şehir Hastanesi 6 milyon insanı kapsayacak geniş bir bölgeye hizmet verecek. 

Yılmaz, Samsun ziyaretinin bir parçası olarak düzenlediği basın toplantısında, Samsun Şehir Hastanesi'nin Karadeniz bölgesinin en büyük ve en gelişmiş sağlık kurumu olacağını vurguladı. 1500 yatak kapasitesine sahip olacak hastane, özel müdahale ve operasyonlara da ev sahipliği yapacak. Ayrıca, hastanenin günlük 10 bin kişilik bir iş gücüne ev sahipliği yapması bekleniyor. Yılmaz, hastanenin toplam maliyetinin fiyat farklarıyla birlikte 3 milyar TL'yi aştığını ve ek olarak 1,5 milyar TL'lik yolların Karayolları tarafından üstlenildiğini belirtti. 

6 milyara mal oldu, Kastamonu'dan Tokat'a kadar hizmet verecek

Şehir Hastanesi sadece Samsun’a hizmet değil, Sarp’tan Kastamonu’ya kadar, Güneyde Çorum, Amasya ve Tokat’ı da kapsayan havzada yaklaşık 6 milyon insana sağlık hizmet verecek.

2024 yılı Haziran-Temmuz aylarında hasta kabulüne başlaması beklenen hastane, AK Parti hükümetinin insan yaşam kalitesini yükseltme odaklı çalışmalarının bir parçası olarak öne çıkıyor. Yılmaz, hastanenin hızla tamamlanmasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın direktifleriyle gerçekleştiğini ve bu büyük yatırımın tüm emeği geçenlere teşekkür borçlu olduğunu dile getirdi.