Halı ve Koltuklardaki Çay Lekelerine Elveda: Etkili ve Doğal Çözümler Halı ve Koltuklardaki Çay Lekelerine Elveda: Etkili ve Doğal Çözümler

Filipinler, 6,8 büyüklüğündeki denizaltı depremiyle sarsıldı. Güçlü sarsıntı, birkaç saniye süren ve duvarları çatlatan, bilgisayarları masalardan deviren bir olaydı ve ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumu'na göre, Filipinler'in güney ucundaki Burias açıklarında, yaklaşık 26 kilometre uzaklıkta meydana geldi.

Videosu : https://www.iha.com.tr/video-filipinlerde-68-buyuklugunde-deprem-273365

Bilim insanları, tsunaminin beklenmediğini, ancak sakinlerin artçokşoklara ve hasara karşı uyanık olmaları gerektiğini belirttiler.

Olayın hemen ardından can kaybına dair herhangi bir rapor bulunmamakla birlikte, Güney Cotabato'daki General Santos şehri radyo spikeri Leny Aranego, güçlü depremin duvarları çatlatarak ve bazı bilgisayarları masalardan devirerek etkilediğini söyledi.

Şehirdeki bir havalimanında yolcular aprona tahliye edildi. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler, bazı binaların tahliye edildiğini ve bazı yolların çatlamaya başladığını gösteriyordu.

Araştırmacılar, depremin gücünü 6.7 ile 7.2 büyüklüğünde olarak belirledi. Filipinler Volkanoloji ve Sismoloji Enstitüsü, depremin 10 kilometre derinlikte meydana geldiğini bildirdi.

Filipinler, Pasifik Okyanusu'nu saran ve depremlere eğilimli olan "Ateş Çemberi" üzerinde yer alıyor.