google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
80 BİN LİRALIK GIDA PAKETİ

80 BİN LİRALIK GIDA PAKETİ

Tokat Ticaret Borsası bu Ramazanda 800 ihtiyaç sahibine gıda paketi yardımı yaptı.

20 Nisan 2021 - 01:48

Her yıl Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin önderliğinde ve desteklerinde gerçekleştirilen Ramazan Yardımları kapsamında, Tokat Ticaret Borsası 800 ihtiyaç sahibine ulaşması için gıda paketi çalışması başlattı. Ticaret Borsası Yönetimi tarafından çıkılan ihale sonrasında 80 bin lira bedelle 800 aile için gıda paketi oluşturuldu.

 

SOSYAL YARDIMLAŞMA VAKFI DA UNUTULMADI

Tokat Valisi Dr Ozan Balcı tarafından hayata geçirilen Sosyal Yardım, Hızır Tokat projesine de destek veren Tokat Ticaret Borsası, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılması için 15 bin lira değerinde gıda paketi yardımı yaptı. Bu paketlerde vakıfta kayıtlı bulunan ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

 

AŞEVİ ÇALIŞMALARINA DESTEK SAĞLANDI

Tokat Belediyesi Aşevi için de 10 bin lira bedelli 100 aileye ulaştırılmak üzere gıda paketi desteği yapıldı. Tokat’ta gerçek ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesi noktasında titiz davranan Aşevi vasıtasıyla da paylaşma ayı olan ramazan ayının ruhuna uygun bir faaliyet gerçekleştirmek istediklerini dile getiren Tokat Ticaret Borsası Başkanı Lütfi Bora, 55 bin liralık yadım paketinin de yönetim kurulu üyesi, meclis üyesi ve borsa personeli vasıtasıyla vatandaşlara ulaştırıldığını dile getirdi.

 

800 AİLEYE YARDIM PAKETİ DAĞITILDI

Tokat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bora; "Her şeyden önce tüm yurt genelinde bu işe vesile olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu'na teşekkür ediyorum. Ülke genelinde gerçekleştirilen en büyük ramazan yardımı hareketinde, Tokat Ticaret Borsasının da yer bulmasını sağladık. Böylece şehrimizdeki ihtiyaç sahiplerine Borsa olarak da bir faydamız dokunmuş oldu. Bizler yüzyıllardır İslam dininin vermiş olduğu güzel ahlakı işlerine güçlerine yansıtan bir ahi inancının günümüzdeki temsilcileriyiz. Dün nasıl bizde olanı paylaşıyorsak, bugün de bunu devam ettirmeye, gelecek nesillere bu kültürü bırakmaya çalışıyoruz. Paylaşımların en cömert olduğu, mübarek Ramazan ayında gücümüz imkanında 800 aileye yardım paketi dağıtımı yapıldı. Meclisimiz ve Personelimiz tarafından titiz bir tutum ile belirlediğimiz ailelere bu yardımları ulaştırmaya çalıştık. Aşevimize ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza da destek sağlamaya çalıştık. Özverili çalışmalarından ötürü yönetimdeki arkadaşlarıma ve ilgili personele teşekkür ediyor, iyi ramazanlar diliyorum. Allah bizlerin birliğini beraberliğini daim kılsın. Allah mutluluğumuzu bozmasın" dedi.

Haber: Dursun Ekrem Er

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GÜRÜLTÜ SONUCU ÇIKAN KAVGA HASTANEDE BİTTİ
GÜRÜLTÜ SONUCU ÇIKAN KAVGA HASTANEDE BİTTİ