Özel Günlerin Yıldızı: Ev Yapımı Köstebek Pasta Tarifi Özel Günlerin Yıldızı: Ev Yapımı Köstebek Pasta Tarifi

Mutfakların yeni gözdesi hava fritözleri, sağlıklı ve lezzetli yemek hazırlamanın yanı sıra kullanım kolaylıklarıyla da herkesin ilgisini çekiyor. Ancak, bu pratik cihazları kullanırken dikkat edilmesi gerekenler, pişirme teknikleri ve enerji tüketimi gibi konularda bilgi sahibi olmak gerekiyor. İngiliz kökenli küçük ev aletleri üreticisi Russell Hobbs, airfryer'larla ilgili pratik bilgileri tüketicilerle paylaşıyor.

Airfryer teknolojisi ile donatılan pişiriciler, az yağ kullanımı sayesinde hızlı ve pratik yemekler vaat ediyor. Ne var ki, kullanıcıların yağ miktarı, pişirme sırasında yapılması gerekenler ve ideal ürün seçimi hakkında yeterince bilgilenmesi gerekiyor. Özellikle, ısının cihaz içerisinde nasıl dağıldığı, yemeklerin eşit pişip pişmediği ve malzemelerin makine içerisinde çevrilip çevrilmemesi gerektiği önem arz ediyor. Russell Hobbs air fryer modellerinde, fan destekli yayılan ısı sayesinde, yemekler üstten ve alttan eşit bir şekilde pişiriliyor ve bu da kullanıcıların dilediğince yağsız kızartma yapabilmesine imkan tanıyor.

Bir diğer önemli husus ise enerji verimliliği. Russell Hobbs'un SatisFry Air & Grill Multi Cooker modeli, geleneksel fırınlarla kıyaslandığında %76 daha hızlı pişirme imkanı sunarken, aynı zamanda %44 oranında enerji tasarrufu sağlıyor. Ürün seçimi yaparken, gereksiz yere yüksek pişirme gücü ve büyüklükte cihazlar tercih edilmemeli; zira bu durum, hem elektrik tüketimini hem de faturaları artıracaktır.

Son olarak airfryer'ların temizliği de kullanım kolaylığı kadar önemli bir faktördür. Pişirme kalitesi üzerinde doğrudan etkisi olan tablanın, çizilmeden ve bulaşık makinesinde güvenle yıkanabilir olması gerekmektedir. Russell Hobbs'un SatisFry Air & Grill Multi Cooker modeli, bulaşık makinesinde yıkanabilen bir pişirme kabına ve ekstra dayanıklılık sunan 3 kat daha sağlam yapışmaz kaplamalı ızgara plakasına sahiptir.