AK PARTİ’DE DEVİR TESLİM

AK PARTİ’DE DEVİR TESLİM

Ak Parti Tokat İl Olağan Kongresi sonrasında İl Başkanı olarak seçilen Dt Cüneyt Aldemir mazbatasını aldıktan sonra parti binasında gerçekleşen devir teslim törenine katıldı. Başkan Aldemir, tören sonrasında görevine başladı.

14 Şubat 2021 - 21:10

10 Şubat 2021 Çarşamba günü Hüseyin Akbaş Kapalı Spor Salonunda büyük bir coşku ile gerçekleşen Ak Parti 7’inci Olağan Kongresi sonrasında yeni İl Başkanı Cüneyt Aldemir oldu. Başkan Aldemir, mazbatasını aldıktan sonra İl Başkanlığına gelerek bir öndeki İl Başkanı Metin Polat’tan yapılan devir teslim töreni ile görevi devraldı. Başkan Aldemir tören sonrasında tebrikleri kabul ederek görevine başladı. Gerçekleşen törene AK Parti Tokat Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu, AK Parti Tokat Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk ve partililer katıldı.

 

POLAT: “BAYRAĞI TAŞIYACAK ARKADAŞLARA BAŞARILAR DİLİYORUM”

Törende ilk konuşma 6 yıl boyunca Ak Parti Tokat İl Başkanlığı yapan Metin Polat tarafından yapıldı. Polat yaptığı açıklamada: “Allah nasip ederse Sayın Cüneyt Aldemir Başkanım ve yönetimi ile birlikte Ak Parti Tokat İl Teşkilatımız yola devam edecek. Ben hem başkanımıza hem de tüm arkadaşlara hayırlı olsun diliyorum. Kongrede zaten konuştuk. Derdimizi, davamızı, arkadaşlarla 6 yıldır ondan öncesi zamanlarda da birbirimizi bildiğimiz arkadaşlarımız. Niyetimiz de belli. Yapmak istediklerimizi kısmen yapabildik, yapamadık. Bundan sonraki bayrağı taşıyacak olan arkadaşlara ben başarılar diliyorum. Tabi zaman çok hızlı geçiyor. Ak Parti Genel Merkezimiz ve Tokat Teşkilatı bundan önce Türkiye’de birçok yeniliğe imzasını attı bundan sonra da inanıyorum ki atmaya devam edecek. Ben inanıyorum ki; Türkiye Cumhuriyeti yeniden küllerinden doğdu ve inşallah Cumhurbaşkanımızın önderliğinde de yarınlar çok daha güzel olacak. Rabbim hepinize hayırlı ömürler versin ve bizler bunları müşahede etme fırsatı bulalım. Ben çok fazla da söyleyecek söz olduğunu düşünmüyorum, o yüzden bütün arkadaşlarıma tekrar hayırlı mübarek olsun diyorum” diye konuştu.

 

ALDEMİR: “TOKAT’TA DESTAN YAZMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Ak Parti Tokat İl Başkanı Dt Cüneyt Aldemir ise sözlerine Metin Polat ve yönetimine teşekkür ederek başladı. Başkan Aldemir: “Başkanıma teşekkür ediyorum bu güzel konuşması için. Biliyorsunuz 7’inci Olağan Kongre gerçekleşti. Bu bir bayrak yarışı. Bugüne kadar sayın metin başkanım elinden gelen gayretle yönetimiyle birlikte 6 yıl gibi uzun bir süre Tokat’a ve milletimize hizmet etti. Bundan sonra da hizmet edeceğine var gücümle inanıyorum. Çünkü 2001 yılında parti kurulduğunda da Metin Başkanımla birlikte bu ekiple yola çıkmıştık. Bu uzun soluklu bir macera. Buna elinden geldiğince en büyük çabayı gösterdi. Biz buna şahidiz. Bizler de bu süreçten sonra da Metin Başkanımla yol arkadaşlığı yapmaya devam edeceğiz. Bu uzun soluklu dediğimiz güç kuvvet ve onurlu bir mertebe idi. Bunu layıkıyla da yaptığına eminiz. Bugüne kadar görev yapmış, emeği geçmiş tüm teşkilat mensubu kardeşlerime verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Rabbim bizlere hayırlı hizmetler nasip eylesin. Hem vekillerimizle, hem teşkilatlarımızla, hem genel merkezimizle, hem de en başta Recep Tayip Erdoğan’ın vermiş olduğu kudret ile biz inşallah hizmetimizi devam ettireceğiz. Tokat’taki çıtayı bir nebze yükseltebilir miyiz? Onun derdine düşeceğiz diyorum. İnşallah 2023 seçimleri de şimdiden hepimiz için hayırlı olur. Tokat’ta destan yazmaya devam edeceğiz diyor, hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

HABER: Dursun Ekrem ER

AK Parti Tokat’ta 10 Şubat’ta gerçekleşen il kongresinin ardından Yeni İl Başkanı Cüneyt Aldemir görevinin başına geçti.

AK Parti Tokat İl Başkanlığındaki devir deslim töreninde Eski İl Başkanı Metin Polat7a Yeni Başkan Cüneyit Aldemir pastalı doğum günü sürprizi yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NİKSAR BAL'DA ŞANSINI ZORA SOKTU
NİKSAR BAL'DA ŞANSINI ZORA SOKTU
TOGÜ Tıp 8. mezunlarını verdi
TOGÜ Tıp 8. mezunlarını verdi