Bizim bağımsızlık savaşımızın önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünde onu saygı ve rahmetle anıyoruz. Ülkemizin kuruluşu ve kalkınması için her alanda özverili çalışmalarıyla bizlere örnek olan, kararlı mücadeleleri ve değerli katkılarıyla anılan tüm önemli kişilikleri de büyük bir saygı ve şükranla hatırlıyoruz. Tarihimizde parlayan bu değerli insanlar, milletlerine yaptıkları hizmetlerle kalplerimizde daima yaşayacaklar.

Geçtiğimiz Cumhuriyet Bayramı’nda, milli birlik ve beraberlik ruhuyla bir araya geldik. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yıl dönümünü coşkuyla kutladık. Bu tarihi an, hem geçmişimize duyduğumuz saygının bir ifadesi hem de Türkiye Yüzyılı hedeflerimiz doğrultusunda hayallerimizin bir başlangıcıdır.

MasterChef şampiyonu Eren Kaşıkçı kimdir? Nereli dir? All Star'da Elendi mi? MasterChef şampiyonu Eren Kaşıkçı kimdir? Nereli dir? All Star'da Elendi mi?

Hedefimiz, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, ecdadımızın mirasına layık bir şekilde, milletimizin hayallerini yüceltmek ve ülkemizi daha ileri bir seviyeye taşımaktır.

“Yurtta sulh, cihanda sulh” diyen, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye'nin bağımsızlık mücadelesinde ve uluslararası ilişkilerde barışçıl bir yaklaşımın önemini vurgulamıştır. Sadece ülkemizde değil, dünya genelinde de barış ve kardeşlik mesajı ile tanınmış bir liderdir. Bu ilke, Türkiye'nin bugün de dış politika anlayışının temelini oluşturmuştur.

Bugün, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde; Türkiye, barışa ve demokrasiye öncülük ederek,bölgemizde ve dünyamızda barışın ve istikrarın sağlanması için önemli bir rol üstlenmektedir.

Atatürk'ü anma etkinlikleriyle birlikte, Türk milletinin azim ve kararlılıkla mücadelesini hatırlarken geleceğimize umutla bakıyoruz. Gazi Mustafa Kemal’in ve silah arkadaşlarının bize bıraktığı mirası yaşatacak, Türkiye'yi daha da güçlendirecek ve iyilerin en iyisi haline getirmek için gençlerimizle birlikte durmadan çalışacağız.

Atatürk “Büyük davamız, en medeni en müreffeh millet olarak varlığımızı yükseltmektir.”şeklindeki ifadesinde refah toplumu olmayı hedef göstermiştir. Bu minvalde, çağımızın dinamiklerini ve dönüşümlerini, bilinçli bir şekilde tanımak önemlidir.

Atatürk'ün mirası, bilimsel düşünce ve akılcılık prensipleri üzerine kuruludur. Bu prensipler, çağdaş bir toplumun temel taşlarıdır. Bu nedenle, bilim ve akıl yolunda ilerliyor,eğitimin kalitesini artırıyor, bilimsel araştırmaları teşvik ediyor ve kültürel mirasımızı korumak için çaba sarf ediyoruz.

Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu vatan uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyorum.

Yüce Allah bu vatanı ve bu milleti korusun.