Antalya'da yaşayan ve banka borçları yüzünden icralık duruma düşen 33 yaşındaki Nilgün Özmen, sosyal medya üzerinden iş arayışı sırasında karşılaştığı kredi teklifi dolandırıcılığını arkadaşlarının uyarısı sayesinde son anda fark ederek büyük bir tuzağa düşmekten kurtuldu. Nilgün Özmen, işsizlik ve tek başına çocuk bakma zorluklarıyla mücadele ederken, evden yapabileceği işleri ve kredi olanaklarını araştırıyordu. Bir gün, sosyal medya hesabı üzerinden kendisine 'Faturalıya kredi' başlıklı cazip bir kredi teklifi iletildi.

Teklif, müşterinin mobil şebeke bilgilerini almak ve kredi miktarı hakkında sorular sormak üzerine kuruluydu. 4 bin lira için aylık 187 lira, 12 bin lira için ise aylık 562 lira ödeme vaadiyle Özmen'in dikkatini çekti. Fakat, teklife 'Evet' demeden önce arkadaşlarıyla danışan Özmen, onların dolandırıcılık uyarısıyla tehlikenin eşiğinden döndü. Daha sonra şüpheliler hakkında şikayetçi oldu.

Halit Mert isimli bir arkadaşı, bu tür sosyal medya hesaplarının yardıma muhtaç insanları hedef alarak dolandırdığını ve benzeri durumlarda çok sayıda kişinin mağdur olduğunu belirtti. Bu olayın aydınlığa kavuşturulması ve benzer tuzaklardan diğer vatandaşların da korunabilmesi adına dikkatli olmaları gerektiğinin altını çizdi.

Alanya’da rögarlar taştı, çarşı merkezini su bastı Alanya’da rögarlar taştı, çarşı merkezini su bastı