google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Almuslular Tufantepe’ye Köprü istiyor

Almuslular Tufantepe’ye Köprü istiyor

Almus-Der Dernek Başkanı Hasan Önür, Tufantepe Köprüsünün yapılmasının Almus ilçe turizmi açısından önemli olduğunu vurguladı

07 Nisan 2018 - 11:13

Almus-Der Dernek Başkanı Hasan Önür, Başkan Yardımcıları A Kadir Türk Tahir Ürkmez ve Ömer Faruk Ulu yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Belde Belediye Başkanları Çevreli Belediye Başkanı Ercan Gürer, Gölgeli Belediye Başkanı İbrahim Karahan ve Kınık Belediye Başkanı Hacı Yusuf Geçene'yi makamlarında ziyaret etti.

Ziyaretle ilgili açıklama yapan Almus-Der Başkanı Hasan Önür, bölgenin sorunları, çözüm yolları ve dernek faaliyetleri hakkında görüşmeler yapıldığını, görüşmede Almus, belde ve köylerinin en önemli potansiyelinin turizm olduğu üzerinde durulduğunu söyledi. Önür, turizm potansiyelinden yararlanmak için Tufantepe’den karşıya uzanan bir boğaz köprüsü yapılması gerektiğini söyledi.

Almus-Der Başkanı Hasan Önür, “Niksar-Almus-Sivas'ı birbirine bağlayacak karayolunun ve Tufantepe köprüsünün yapılması Almus bölgesi için hayati bir sorun olarak ortada duruyor. Tufantepe köprüsünün yapılması sadece Gölgeli beldemizin Almus'a olan 27 kilometrelik bir uzaklığını 6 kilometreye düşürebilecektir. Gölün karşı yanında bulunan 22 köyün 30-40 kilometrelik mesafesini 10-15 kilometreye düşürebilecektir. Ayrıca Köprünün turistik özelliği Almus'un turizm değerinin artmasında büyük bir katkı sağlayacak” diye konuştu.

 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Sebahattın güleç
    1 ay önce
    Sayın bakanım dernek yönetimi biz tufan tepe köprüsü diye bir gurup kurduk fikir ve önerilerinizi önemsiyoruz. Destek lerinizi esirgemeyeceğinizi bilir saygılar sunuyoruz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x