Arslan: Bu bayram, Mescid-i Aksa’nın kurtuluşuna vesile olsun

Arslan: Bu bayram, Mescid-i Aksa’nın kurtuluşuna vesile olsun

AK Parti Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan, Ramazan Bayramı mesajında, ''Bu bayram, İslam coğrafyasında yaşanan kan ve göz yaşının son bulmasına, Mescid-i Aksa’nın kurtuluşuna vesile olsun'' dedi.

12 Mayıs 2021 - 20:08

AK Parti Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan, Ramazan Bayramı vesilesiyle kutlama mesajı yayınladı.

Milletvekili Arslan, mesajında; ''Rahmet, merhamet ve bereket ayı mübarek Ramazan-ı Şerif’i geride bırakarak; bir bayrama daha bizleri ulaştıran yüce Allah’a şükürler olsun.

Ramazan Ayının manevi ikliminin yaşadığımız bu günlerde İsrail tarafından İlk Kıblemiz, Can’ımız Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırılar ve ibadet özgürlüğünün engellenmesine yönelik girişimler bizleri ve tüm dünya Müslümanlarını derinden yaraladı.

Bu vesile ile İsrail tarafından Filistin davasına, Filistinli kardeşlerimizin hak ve özgürlüklerine karşı ve özellikle Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırıları şiddetle kınıyor, kardeşlerimizin haklarının, Mescid-i Aksa’nın her zaman savunucusu olacağımızı tüm dünyanın bilmesini istiyorum.

Birlik, beraberlik ve paylaşma günlerinde sevdiklerimizle iftarlarda, sahurlarda Pandemi nedeniyle birlikte olamadık ama bu ayrı geçirdiğimiz son Ramazan olur inşallah. 

Kıymetli hemşehrilerim, Türkiye olarak pandemi sürecinde birçok ülkeye örnek olduk.

Bu dönemde Türkiye; aşılamada dünya’da ilk 7’de, Ekonomik büyümede dünya 2. si, Cumhuriyet tarihinin ihracat rekoru kırdık, IMF Raporu'na göre, salgında vatandaşlarına en fazla destek veren ülke olduk ve olmaya da devam edeceğiz.

Türk Milletinin mayasında bulunan birlik ve beraberlik ruhu ile bu süreci de başarıyla atlatacağımıza yürekten inanıyorum.

Sevginin, barışın, dostluğun en üst düzeyde yaşandığı, aile bağlarının daha çok güçlendiği bu müstesna günlere sağlık, huzur ve mutlulukla ulaşabilmeyi, bayram coşkusunun gönüllerimizi şenlendirmesini, sevdiklerimiz ve siz kıymetli hemşehrilerimizle kucaklaşarak ve muhabbetle ulaşabilmemizi Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Bu bayram, İslam coğrafyasında yaşanan kan ve göz yaşının son bulmasına, Mescid-i Aksa’nın kurtuluşuna vesile olsun.

Bu duygularla, siz kıymetli hemşehrilerimin ve Aziz Milletimizin Mübarek Ramazan Bayramı'nı tekrar tebrik ediyor, Cenab-ı Mevla’dan birlik ve beraberlik içerisinde daha nice bayramlara kavuşturmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum'' ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NİKSAR BAL'DA ŞANSINI ZORA SOKTU
NİKSAR BAL'DA ŞANSINI ZORA SOKTU
TOGÜ Tıp 8. mezunlarını verdi
TOGÜ Tıp 8. mezunlarını verdi