Tokat'ın Turhal ilçesinde yaşamını sürdüren ve kamp yapmaya meraklı olan Serdal Deniz, atıl durumdaki LPG tanklarını sobaya dönüştürerek yaratıcı bir çözüme imza attı. Deniz, bu sobaları özellikle soğuk kış günlerinde ve 6 Şubat'ta yaşanan depremlerin ardından bölge halkının ısınma ihtiyacını karşılamak üzere Kahramanmaraş'a gönderdi.

Serdal Deniz, geri dönüşüm yoluyla elde ettiği LPG tankını, kamp alanlarında hem ısınmak hem de mangal yapmak için kullanabileceği bir sobaya çevirdi. Ayrıca bu sobaya bir semaver ekleyerek ürünü daha da işlevsel hale getirdi. Böylece hem sıcak su ihtiyacını karşıladı hem de etrafı ısıttı. Deprem sonrasında iki arkadaşıyla birlikte 11 adet soba üreterek deprem bölgesine gönderen Deniz, birçok kişinin ısınmasına yardımcı oldu.

Turhal'a 22 milyonluk işyeri yatırımı Turhal'a 22 milyonluk işyeri yatırımı

Serdal Deniz, yaptığı açıklamada, "Bu sobayı tamamen geri dönüşümden elde ettiğimiz malzemeler kullanarak yaptık. Hem çok işlevsel hem de maliyeti oldukça düşük. Ayrıca, sıcak su ihtiyacımızı karşılamak için semaveri de bu sisteme entegre ettik. Sadece semaver için 250 lira harcadık. Bu soba, sohbet etmek, mangal yapmak ve ısınmak için ihtiyaç duyduğumuz her şeyi karşılıyor. Gören herkes çok beğeniyor ve bahçesi olan herkesin böyle bir sobaya sahip olması gerektiğini düşünüyorum" dedi.