İstanbul'da yaşayan ve sosyal medyada kanserle mücadele videolarıyla tanınan Ayşenur Parlak, 33 yaşında kolon kanserine yenik düşerek hayatını kaybetti. Parlak, 12 yaşından itibaren sürdürdüğü kanserle mücadelesini sosyal medya hesabından paylaştığı içeriklerle geniş bir takipçi kitlesiyle paylaşıyordu.

1986 yılında İzmir'de doğan Parlak, İstanbul'da Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra ihracat uzmanı olarak kariyerine başlamıştı. Eşiyle üniversitede tanışan ve nişanlandıktan sonra meme kanserine yakalanan Parlak, hızlı bir evlilikle tedavi sürecine girmişti.

Kanserle mücadelede birçok aşamayı geride bırakan Parlak, 10 Amazon Yüksek Doz Yaşam kitabının yazarlarından biri olarak biliniyordu. 12 yaşında ikinci evre kemik kanseri, 27 yaşında birinci evre meme kanseri, ve 30 yaşında üçüncü evre lenfoma gibi pek çok zorlu hastalığı atlatan Parlak, son olarak 33 yaşında kolon kanseri teşhisiyle mücadele ediyordu.

 2024: Tokat'ta Büyük Dönüşüm ve Gelişim Yılı Olacak!  2024: Tokat'ta Büyük Dönüşüm ve Gelişim Yılı Olacak!

Parlak'ın eşi Savaş Parlak, dün akşam yoğun bakıma kaldırıldığını ve yaşamını yitirdiğini duyurdu. Eşi, "Hüküm Allah'ın. Ben yıllardır bu bildirimi atmamak için çok dua ettim keşke önce ben gitseydim. Sayfalarca yazsam da anlatamayacağım nasıl olsa hislerimi. Maalesef Allah bu kadar yazmış. Yanımızda olan dua eden seven herkesten Allah razı olsun. Ruhuna duayı kesmeyin Allah rızası için. Tek tesellim ben yeminimi tuttum hastalıkta sağlıkta iyi günde kötü günde ölüm bizi ayırana dek" ifadeleriyle duygusal bir açıklama yaptı.

Ayşenur Parlak, yaşadığı zorlu süreçlere rağmen pozitif enerjisi, mücadele azmi ve sosyal medya üzerinden paylaştığı deneyimleriyle takipçilerine ilham vermişti.