Bir moda programında yarışmacı olarak  tanınan ve lüks yaşamlarıyla dikkat çeken Bahar ve Nihal Candan kardeşler,  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan bir suç duyurusu iddiası ile gündemde. Suç duyurusuna göre, Candan kardeşlerin, Sazan Sarmalı adı verilen bir yöntemle çok sayıda kişiyi dolandıran bir suç örgütünün üyeleri olduğu iddia ediliyor. 

BirGün gazetesinden Timur Soykan'ın yazısına göre, Bahar ve Nihal Candan'ın adı, Sazan Sarmalı yöntemiyle gerçekleştirilen milyonlarca liralık bir vurgunla anılıyor. Suç duyurusunda, Nihal Candan'ın çete lideri olan Onur Apaydın'ın sevgilisi olduğu ve aynı zamanda kardeşi Bahar Candan ise örgütün gizli kasası olduğu iddia ediliyor. Onur Apaydın'ın daha önce de sazan sarmalı iddialarıyla gündeme gelmiş olduğu da belirtiliyor.

Sazan Sarmalı Nedir? Sazan Sarmalı, oldukça karmaşık ve sahtekarca bir finansal dolandırıcılık yöntemi olarak tanımlanıyor. Bu yöntemde, kişiler, genellikle yatırım vaadiyle çeşitli projelere katılması için kandırılıyor ve büyük miktarlarda paralarını kaybediyorlar. Bahar ve Nihal Candan kardeşlerin bu yöntemin içinde olduğu iddiası gündeme bomba gibi düşerken, birçok ilde çok sayıda insanın maddi zarara uğradığı belirtiliyor.

Antibiyotikte Türkiye dünyada 3’üncü sırada Antibiyotikte Türkiye dünyada 3’üncü sırada

Bahar ve Nihal Candan kardeşler, şu ana kadar iddialara karşı herhangi bir açıklama yapmazken, kamuoyu, bu iddiaların ne kadar doğru olduğunu öğrenmek ve Candan kardeşlerin bu suç örgütüyle bağlantıları hakkında daha fazla detay öğrenmek istiyor.