BAŞLAMADAN BİTEN DEVA AŞKI

BAŞLAMADAN BİTEN DEVA AŞKI

Genel Başkanlığını Ali Babacan'ın yaptığı Deva Partisi’nin, kurucu Tokat  merkez ilçe başkanı makine mühendisi müteahhit Abdullah Akyüz, zehir zemberek bir açıklama ile daha hiçbir faaliyet göstermediği partisindeki görevinden istifa etti.

07 Mayıs 2021 - 10:51

Kamuoyuna duyurumdur; başlığı ile kendi sosyal medya hesabından yaptığı duyuru ile istifasını paylaşan Akyüz "Deva partisi Tokat kurucu Merkez İlçe Başkanı olarak, tevcih edilmiş makamda hizmet fırsatı bulduğum partimizde, verilen her görevi, Hakk'a ve halka hizmet etme fırsatı görüp, layıkı ile yerine getirme azmi ve kararlılığı içerisinde bulundum. Ancak amacı şahsi ikballeri ile sınırlı olan ve ne yazık ki partimiz içerisinde çeşitli görevlere getirilmiş bulunan bazı yerel siyasetçiler ile, parti içi demokrasi ve mutlak hizmet anlayışı yönünden derin görüş ayrılıklarımız neticesinde, kibir abidesi kişilere karşı dikelmeden ama istisnasız her fırsatta dik durmuş olmanın haklı gururunu yaşamaktayım." Dedi.

 

Açıklamasının devamında kendisi dışındaki yöneticileri de kibir abidesi olmakla suçlayan Akyüz ayrıca istifa gerekçesini belirterek “Vatanına,milletine ve partisine bağlı, başkaca hiç bir siyasi ve ekonomik amacı,gizli bir ajandası ve ikbal kaygısı olmadan hizmet vermeye çalıştım. Gelinen bu noktada çağımızın hastalığı olan koltuk sevdasına kapılmadan, verilen emaneti devretme zamanı gelmiştir.Dolayısı ile Deva partisi Tokat kurucu Merkez İlçe Başkanlığından istifa ediyorum."  dedi ve özellikle il yönetimini gizli ajandası olmak ve koltuk sevdasına kapılmakla suçladı.

 

Henüz  daha kuruluş aşamasındaki bir siyasi partide, ne gibi bir siyasi rant kavgasının yaşandığı merak konusu olurken, kurucu merkez ilçe başkanının istifası ile ilgili olarak da, Deva Partisi İl başkanlığından herhangi bir açıklama yapılmadı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NİKSAR BAL'DA ŞANSINI ZORA SOKTU
NİKSAR BAL'DA ŞANSINI ZORA SOKTU
TOGÜ Tıp 8. mezunlarını verdi
TOGÜ Tıp 8. mezunlarını verdi