YouTube, Yapay Zeka Kullanımlarına Karşı Yeni Adımlar Atıyor! YouTube, Yapay Zeka Kullanımlarına Karşı Yeni Adımlar Atıyor!

Oyun dünyasının merakla beklenen çıkışlarından biri olan Call of Duty: Modern Warfare 3, ön sipariş veren oyunculara erken erişimle sunuldu. Ancak kullanıcılar, serinin yeni üyesi olan bu oyunun tek kişilik modunun, yani hikayenin beklenenden çok daha kısa olduğunu dile getirdi. Bazı oyuncular senaryonun sadece 4 saatlik bir deneyim sunduğunu, hatta bazılarının 3 saat içinde oyunu tamamladıklarını iddia ediyorlar. Geçen seneki Call of Duty: Modern Warfare 2'nin hikayesinden neredeyse yarı yarıya daha kısa olan bu durum, Call of Duty serisinin genellikle kısa olan tek kişilik mod standartlarını dahi altında kaldığını gösteriyor. Sektörde etkin olan yayıncılar, oyuncular ve bazı editörler, bu kısa süren tek kişilik hikaye modundan ötürü rahatsızlıklarını ifade etmekte. Örneğin, JGOD "Göz açıp kapayıncaya kadar bitti" şeklinde eleştirisini belirtti ve bu görüşe katılan pek çok kişi bulunmakta. TheGamingRevolution ise senaryonun çok hızlı sona erdiğini ve içerik açısından zayıf olduğunu belirtti. Multiplayer yani çoklu oyunculu mod konusunda ise, oyunculara 2009 yılında çıkan MW2 haritalarının güncellenmiş versiyonları sunuluyor ve ayrıca bir açık dünya zombi macerası da oyuncuları bekliyor.

Oyunun duyurusundan önce, Activision'ın 2023'te yeni bir Call of Duty oyunu çıkarmayı planlamadığı ve geçtiğimiz seneki oyun için DLC paketleri yayınlayacağı spekülasyonları mevcuttu. Ancak, Modern Warfare 3'ün, bu DLC paketlerinin bir araya getirilerek oluşturulan bir oyun olduğuna dair iddialar, oyunun kısa hikaye modunun nedenine dair açıklama olarak görülüyor. Reddit ve sosyal medya platformlarındaki kullanıcılar da bu görüşü destekleyen yorumlar yapıyorlar. Call of Duty: Modern Warfare 3, 10 Kasım'da PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S ve Xbox One platformlarında oyuncularla buluşacak.