Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 38. Olağan Kurultayı'nda, parti içi seçimlerinde 1.277 delegenin oyunu kullandığı ve en çok oyu alan isimler arasında İstanbul Milletvekili Niksar doğumlu Özgür Karabat yer aldı. Genel Başkan olarak Özgür Özel'in seçildiği kurultayda, Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyeliklerine seçilenler belirlendi.

Özgür Karabat, başarılı bir siyasi kariyere sahip olup, üniversite yıllarında tanıştığı eşi Dilek Hanım ile 2000 yılında hayatını birleştirdi ve 2006'da oğlu Umut'la baba olmanın sevincini yaşadı. Siyasi hayatına 2009 yılında CHP Başakşehir İlçe Başkanı olarak atılarak başladı ve 2013'te Belediye Başkan Aday Adayı oldu. 2015 Genel Seçimlerinde ise CHP'nin 25. Dönem milletvekili adayıydı.

Ailesi Tokat Zileli olan İzmir Milletvekili Murat Bakan ise hukuk eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesinde tamamladıktan sonra İzmir'de siyasete atıldı ve çeşitli yerel yönetim görevlerinde bulundu. İzmir Karabağlar'da ve Büyükşehir Belediyesinde CHP Grup Başkanvekilliği ve Hukuk Komisyonu Başkanlığı yaptı. İki dönem İzmir Milletvekilliği ve TBMM'deki komisyon üyelikleriyle tanınan Bakan, aynı zamanda bir havacılık tutkunudur.

Saadet Kayseri'den İsrail'e karşı imza kampanyası Saadet Kayseri'den İsrail'e karşı imza kampanyası