Blizzard, Diablo 4'teki Canlı Çelik hatası üzerine çalışmalarını yoğunlaştırıyor. Oyuncular, Grigoire boss’u çağırmak için gerekli olan Canlı Çelik'in bulunamaması ve sandıkların görünmemesi sorunlarından şikayetçi. Bu sorunun çözümü için mevcut çare, farklı bir yere teleport olmak veya yakın zindana girip çıkmak. Ancak bu yöntem her zaman işe yaramayabiliyor.

Blizzard’dan Adam Fletcher, Twitter'da (şimdiki adıyla X) yaptığı açıklamada, geliştirici ekibin sorunu çözmek üzere bir Hotfix üzerinde çalıştığını bildirdi. Bu hafta içinde hatayı düzelten bir yama yayınlanması bekleniyor. Yamanın Canlı Çelik sayısını artırıp artırmayacağı henüz belli değil, ancak oyuncuların birçok platformda bu konuda artış talepleri bulunuyor.

Doç. Dr. Sefer Darıcı: "Tik tok her anlamda denetlenmeli" Doç. Dr. Sefer Darıcı: "Tik tok her anlamda denetlenmeli"

Reddit ve Diablo forumlarında, oyuncular Canlı Çelik sayısının artırılmasının gerekliliğini vurguluyorlar. Oyuncular, karakterlerinin küçük engellere takılmasından da rahatsız. Sosyal medya ve topluluk platformlarında dile getirilen bu durum, zindanlarda da karşılaşılan bir problem. Oyuncular, karakterlerinin küçük taşlar, çıkıntılar veya benzer cisimlere takılarak hareketsiz kaldığını ve gereksiz ölümler yaşadığını belirtiyorlar. Bu durum, Diablo 4'ün ilk çıktığı dönemde de eleştirilmişti. Yeni yama ile bu sorunların da çözülmesi bekleniyor.