Hürriyetçi Eğitim Sen Tokat Şubesi, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümü dolayısıyla düzenlediği etkinlikle vatandaşlara lokma dağıttı. Şube Başkanı Seyfi Karslı, Atatürk'ün büyük Türk Milleti için eşsiz bir lider olduğunu vurgulayarak, onun mirasını yaşatmak adına böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirtti.

Şehir Parkı’nda halkın yeni uğrak yeri olacak Şehir Parkı’nda halkın yeni uğrak yeri olacak

Başkan Karslı, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milleti için unutulmaz bir kumandan ve devlet adamıdır. Zor zamanlarda millete hürriyet ruhunu aşılayarak başlattığı kurtuluş mücadelesinin sonucunda, bize Türkiye Cumhuriyetini armağan etmiştir. Biz de onun ideallerini benimseyen bir sendika olarak, Atatürk'ün izinden gitmeye devam ediyoruz. Onun "fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller" ideali, sendikamızın temel prensiplerindendir."

Başkan, düzenlenen etkinliğin ilgi gördüğünü ve vatandaşların katılımının duygulandırıcı olduğunu ifade ederek, "Vatandaşlarımızın ilgisi bizleri mutlu etti. Bu akşam sendikamızda düzenleyeceğimiz Kur'an-ı Kerim tilaveti ve Dr. Öğretim Üyesi Hakan Yaşar hocamızın katılımıyla gerçekleşecek 'Atatürk ve Cumhuriyetimiz' konulu sohbet programı ile Atamızı anmaya devam edeceğiz" dedi.