Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan ve çalışmayan emeklileri sevindiren 5 bin lira tutarındaki tek seferlik ikramiye ödemeleri, 11 Kasım tarihinden itibaren başlayacak. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kapsamındaki emeklilerin ödemeleri 11, 12 ve 13 Kasım tarihlerinde, Bağ-Kur kapsamındakilerin ise 14 Kasım'da yapılacak. Emekliliğine rağmen çalışmaya devam eden vatandaşlar, bu ikramiyeden faydalanamayacak.

TBMM Su Ürünleri Araştırma Komisyonu üyeleri Sinop’ta balıkçılık sektörü temsilcileriyle buluştu TBMM Su Ürünleri Araştırma Komisyonu üyeleri Sinop’ta balıkçılık sektörü temsilcileriyle buluştu

Toplamda 12,2 milyon emekliyi kapsayan bu ikramiyenin, devlet bütçesine 61 milyar liralık bir maliyeti olacağı hesaplanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kararın alınmasında enflasyonun yüksek oranlarda seyretmesinin ve emeklilerin yaşadığı sıkıntıların etkili olduğunu belirtti. Bu ödeme takvimine göre, SSK kapsamında aylık alan emeklilerden, aylık ödeme günleri 17, 18, 19 olanlar için 11 Kasım; 20, 21, 22 olanlara 12 Kasım; 23, 24, 25, 26 olanlara ise 13 Kasım'da ödemeler gerçekleşecek. Bağkur ve Emekli Sandığı kapsamındaki emeklilerin ödemeleri de 14 Kasım'da yapılacak.