Tokat Amatör Küme’nin çiçeği burnunda yeni takımı Erbaa 2023 Spor Kulübü teknik sorumlu hocası Menderes Kurt, Spor Müdürümüz Arif Sağdıç’a konuştu.

Erbaa 2023 spor kulübü teknik sorumlu hocası Kurt, bu sezon Tokat Amatör Küme’nin en favori takımlarından birisi olduklarını söyledi.

Hedeflerinin bu sezon Amatör Küme’de şampiyonluk olduğunu söyleyen Kurt, “Bu hedefe inşallah bu sezon ulaşacağız. Takım olarak 2 sezondur aynı iskeleti koruyarak ligde mücadele ediyoruz. Takımın iskeletini koruyarak ligde başarılı bir futbol takımını sporseverlere izlettirmek için çalışıyoruz. Erbaa 2023 Spor Kulübü Yönetimi olarak ligde 5 yıllık bir plan yaptık. İlk 2 sezon sonu inşallah Bölgesel Bal Ligi’ne çıkacağız. Bal Ligi’nden sonra takım olarak 3 yıl içerisinde ise 3. Lig’e çıkmanın planlarını yapıyoruz. Yönetim kurulu olarak ekonomik sıkıntıyı aşmış bir yönetimimiz var. Takım olarak, camia olarak 5 yılın sonunda Erbaa ilçemizin profesyonel liglerde 2. takımı olarak Erbaa 2023 Spor Kulübü takımı temsil edecektir. Takıma devre arası takviyeler yapacağız ve noksan bölgelerin adamlarını tamamlamak içir ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

Sivasspor, Konyaspor maçı hazırlıklarına başladı Sivasspor, Konyaspor maçı hazırlıklarına başladı

TOPÇAM DEPLASMANINDA HEDEF 3 PUAN

Erbaa 2023 Spor Kulübü olarak ligin ilk maçında sahada Zile Belediyespor takımı karşısında uyum sorunu yaşadık. Bunu lige hazırlanırken az hazırlık maçı oynamamıza bağlıyorum. İnşallah takım olarak idmanlarda daha çok çalışıp, bu uyum sorununu aşacağız. Bu hafta sonu Tokat deplasmanında grubumuzun güçlü takımı Topçamspor takımı ile önemli bir lig maçı oynayacağız. Lige 2 takım da galibiyetle ve 3 puanla başladı.  Bizim hedefimiz bu maçta da sahadan 3 puanla ayrılmak. Rakibimiz Topçamspor takımına saygı duyuyoruz. Topçamspor takımının başında bulunan meslektaşım Orhan Yazıcı hocam her zaman bizim baş tacımızdır. Kendisine bir kez daha Menderes Kurt olarak başarılar diliyorum. Bizde hocamın hatırası büyüktür. Erbaa 2023 Spor Kulübü olarak dostane bir maç olmasını, sahada iyi oynayan takımın kazanmasını temenni ediyoruz. Bizim sahada Sebahattin Tanrıverdi, Kubilay, Tolgahan Demir gibi tecrübeli ve altın ayaklarımız var. Takımda moraller yerinde. İnşallah Tokat deplasmanından da galibiyet ve 3 puanla dönerek yolumuza emin adımlarla ilerlemek istiyoruz” diyerek sözlerine son verdi.