Tokat'ın il sınırları değişiyor mu? Amasyalı muhtar açıkladı Tokat'ın il sınırları değişiyor mu? Amasyalı muhtar açıkladı

Erbaa Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından köylerde meme kanserine karşı bilgilendirme çalışmalarının yapıldığı proje için tanıtım programı düzenlendi. Programa Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Karayaka Belediye Başkanı Mehmet Başar, Erbaa Belediye Başkan Vekili Ali Canik, öğretim üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Erbaa Kaymakamlığı, Erbaa Belediyesi, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün paydaş olduğu proje ile köylerde meme kanserine karşı bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirilecek.

Üniversitenin toplumsal katkıda bulunmasının önemine vurgu yapan Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz “Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi olarak, göreve başladığım günden itibaren üniversitemizde yaptığımız faaliyetleri işleri, sadece Tokat’ın merkezi değil, Tokat’ın bütün ilçeleri, bütün köylerinde de yürütelim diye temennide bulunmuştum. Bu temenniyi gerçekleştiren arkadaşlarımıza ben teşekkür ediyorum. Üniversitelerden en çok beklenen şey belki de toplumsal katkı. Hem Yüksek Öğretim Kurumu hem de devletimiz bizden üniversitelerimizin yaptığı faaliyetlerin tamamını toplumda bir katkı anlamında maddi, manevi katkı sağlamasını bekliyor. Ben Tokatlı bir rektör olarak hem şehrime hizmet anlamında hem de görevimizi en iyi şekilde yapma anlamında toplumsal katkı faaliyetlerine önem verdiğimi belirtmiştim arkadaşlarıma. Erbaa ilçemiz üniversitemizde en fazla akademik birimi barındıran ilçemiz. 2 fakültemiz 2 de yüksekokulumuz var. Bu önemli. Bugün Sağlık Bilimleri Fakültemizin yaptığı faaliyet kapsamında buradayız. Bunu önemsiyoruz. Ben göreve geldiğimde arkadaşlarım beni ziyaret ettiğinde meme kanserine farkındalık eğitimini örnek olarak vermiştim. Pazar ilçemizde de bunu gerçekleştirdiler. Ben üniversitemizde eğitim alan öğrencilerimizin ve hocalarımızın köylerde ilçelerde bu tür eğitimleri yapmalarını istemiştim. Amacım şu idi. Üniversitemizde 1500’ün üstünde akademisyenimiz var. Farklı alanlarda uzmanlar var. Köylerde ilçelerde gidilsin bilgiler verilsin. Orada bir kişiye bile erken teşhisle kurtarabilirsek hem fakültedeki hocalarımızın hem de rektör olarak benim görevimizi hakkıyla yaptığımızın işareti olacaktır.”  dedi.