Tunahan'ın Babasının 'köpek maması' isyanı! Uzmanı konuştu Tunahan'ın Babasının 'köpek maması' isyanı! Uzmanı konuştu

Erbaa Toprak Sanayi Kooperatifi, 6 Şubat depremlerinin ardından bölgenin yeniden inşası için çalışmalarını sürdürüyor. Tuğla üretimi yapan 12 işletmesiyle birlikte CK Enerji Çamlıbel Elektrik aracılığıyla tükettiği elektriğin tamamını yenilenebilir kaynaklardan karşılamak amacıyla Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası (I-REC) aldı. Kooperatif, 1 yıl boyunca toplam 12,9 milyon kWh elektriğini temiz enerji kaynaklarından sağlamayı taahhüt ediyor.

Erbaa Toprak Sanayi Kooperatifi, deprem bölgesindeki konut inşaatlarına sağladığı tuğlaların üretim sürecinde çevreci uygulamaları teşvik etmeyi ve enerji tüketimini sürdürülebilir hale getirmeyi amaçlıyor. Kooperatifin 12 işletmesi, yılda 13 milyon kWh elektrik tüketerek çevre dostu bir üretim sürecine katkıda bulunuyor.

Erbaa Toprak Sanayi Kooperatif Başkanı Ayhan Ata Ortaş ise, üyelerinin üretim süreçlerinde çevreye dost uygulamalar kullanmalarını önemsediklerini aktararak, “Üyemiz olan 12 işletmenin yıllık 200 milyon tuğla üretim kapasitesi bulunmaktadır. Şu anda üretilen ürünlerin yüzde 20'si deprem bölgelerine sevk edilirken önümüzdeki yıl bu oranın yüzde 50'ye çıkmasını hedefliyoruz. Üretim esnasında üyelerimiz yılda yaklaşık 13 milyon kilovatsaat elektrik tüketmektedir. Bu noktada üyelerimizin tükettiği elektriği yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılayacak olması sürdürülebilir bir gelecek ve yeşil dönüşüm açısından büyük önem arz ediyor.” dedi.

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası (I-REC), elektriğin yenilenebilir kaynaklardan üretildiğini belgeleyen bir sertifikasyon sistemidir. Bu adım, kooperatif üyelerine çeşitli avantajlar sağlarken, aynı zamanda çevre dostu üretim ve yeşil enerji kullanımını teşvik ediyor.