ERHAN ARTAR TOKAT BASK İL TEMSİLCİSİ OLDU

ERHAN ARTAR TOKAT BASK İL TEMSİLCİSİ OLDU

Kısa adı BASK olan ve merkezi Ankara’da bulunan Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu Tokat İl Temsilciliğine Erhan Artar görevlendirildi.

06 Mayıs 2021 - 11:26

Aynı zamanda Bağımsız Sağlık-Sen İl Temsilciliği görevini de yürüten Erhan Artar, BASK ve bağlı sendikaların Tokat’ta örgütlenmeleri için çalışma başlattığını belirtti.

BASK Tokat İl Başkanı Erhan Artar, "19 yıllık toplu pazarlık sürecinde memurların temel  sorunları bir türlü çözülmemiş, bir türlü  gerçek bir toplu sözleşme için caba gösterilmemiştir. Bunun sebebi memur sendikalarının, siyasi partilerden ve kamu makamlarında bağımsız olamamaları, üyelerinden güç almak yerine siyasi yandaşlığı tercih etmeleridir. BASK olarak siyasi partilerin vesayetine ve boyunduruğuna karşı çıkan, piyon ve payanda olmayan, gücünü çalışanlardan alan bağımsız bir sendikacılık anlayışını benimsiyoruz" dedi.

Başkan Artar, memurların ekonomik, sosyal ve mesleki hak ve çıkarlarını korunması ve geliştirilmesi için sendikacılık yapacaklarını söyledi.

SAĞLIK MÜDÜRÜ SÜMBÜL'E ZİYARET

Bağımsız Sağlık-Sen Tokat Şubesi Erhan Artar başkanlığında ilk  olarak  Sendika Yönetim Üyeleri Orhan Yeniceli, Murat Şanver ve Salih Hazinedar ile birlikte Tokat İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hacı Ahmet Sümbül'ü makamında ziyaret ettiler. Ziyarette sağlık çalışanlarının sorunları görüşülürken, çözüm önerileri konuşuldu. Tokat Devlet Hastanesin de sağlık çalışanlarını ziyaret ederek sorunlarını dinleyen yönetici ve üyeler Tokat'ta sağlık çalışanlarının sesi olmak için her daim sahada olacaklarını söyledi.

HABER: Uğurcan USUK

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NİKSAR BAL'DA ŞANSINI ZORA SOKTU
NİKSAR BAL'DA ŞANSINI ZORA SOKTU
TOGÜ Tıp 8. mezunlarını verdi
TOGÜ Tıp 8. mezunlarını verdi