Erdinç Keskin: "Halkın iradesinden başka güç yoktur" Erdinç Keskin: "Halkın iradesinden başka güç yoktur"

Konuyla ilgili basın açıklaması yapan MHP Zile İlçe Başkanı Ahmet Ziraatcı, Zile Belediyesi 2024 yılı ilk meclis toplantısında yaşanan gündeme değinerek, "Bu toplantıda gündemdeki 8. madde ile çevre şehir planı revize edildi. Minareisağır mahallesi içinde 200 dönümlük alan içerisinde 50 dönüm alan Nazende Yapı Kooperatifine tahsis edildi. Toplantıya gizli kapaklı olarak getirilen imar planı değişikliği Zile Belediye Meclisinde kabul edildi ve bu alan imara açıldı. Meclisteki oylamaya MHP grubu olarak ret verdik. Çoğunluktan dolayı madde kabul edildi. CHP'li meclis üyeleri arkadaşlarla konuştuğumuzda onların da imar değişikliğinden haberlerinin olmadığının gördük” dedi.
 
OLAYI MAHKEMEYE TAŞIYACAĞIZ

Maddelerin torba yasa tipinde geçtiğinin altını çizen MHP Zile İlçe Başkanı Ziraatcı, “Hükümeti, Cumhur İttifakı’nı sürekli torba yasa çıkarmakla eleştirenler, gördük ki bu işi daha iyi yapıyorlar. Gizli kapaklı şekilde meclis gündemine getiriyorlar ve maddeyi oyluyorlar. Şimdi Ahırlar mevkiinde oturan insanlarımızın sıkıntıları var, Turhal yolu üzerindeki galericilerimizin sıkıntıları var. Dereboğazı’nda sıkıntılar. MHP olarak biz tüm sıkıntılarının, yapılan yanlışların, yapılmayan işlerin takipçisi olacağız. Vatandaşlara dürüstlükten bahsedip, deveyi hamuduyla götürenlerden hesap soracağız. MHP olarak olayı mahkemeye taşıyacağız” ifadelerini kullandı.
 
AK PARTİ İSTİFA İSTEDİ
Öte yanda AK Parti Zile İlçe Başkanlığından yapılan açıklamada, “Zile Belediyesinin 03.01.2024 tarihinde yapılan Meclis toplantısında partimizin misyon ve vizyonuna aykırı ve parti irademizin dışında hareket eden, imar konuları ile ilgili gündem maddelerinde evet oyu kullanan belediye meclis üyelerimizin meclis üyeliği görevlerinden istifaları istenilmiştir. Konunun takipçisi olduğumuzu ve hukuki süreçleri takip edeceğimizi kamuoyuna saygı ile sunarız.” denildi.

Editör: Haber Merkezi