TOKAT MÜFTÜSÜ KADİR GECESİ MERKEZİ SİSTEM İLE VAAZ VERDİ

Kadir gecesi Tokat’ta vatandaşlar tarafından pandemi kurallarına uyularak ihya edildi. Tokat İl Müftüsü Abdullah Pamuklu, yatsı namazı öncesi Merkez Alipaşa Camiinde vaaz yaptı.


TOKAT MÜFTÜSÜ KADİR GECESİ MERKEZİ SİSTEM İLE VAAZ VERDİ

On bir ayın sultanı Ramazan ayı içinde bulunan Kadir gecesi Tokat’ta vatandaşlar tarafından pandemi kurallarına uyularak ihya edildi. Tokat İl Müftüsü Abdullah Pamuklu, yatsı namazı öncesi Merkez Alipaşa Camiinde vaaz yaptı. Merkezi sistemden tüm camilerde yayınlanan vaazda İl Müftüsü Pamuklu, Kadir gecesinin öneminden ve bu gecenin nasıl ihya edilebileceğinden bahsetti.

 

Kadir gecesinde ilahi rahmet ve mağfiretin bütün bir kainatı kuşattığını,bu güzelliklerin fecr vaktine kadar devam ettiğini,vahiy inmek suretiyle bu gecenin bin geceden daha daha hayırlı hale geldiğini ve o vahyin kalplere ve hayata indiği zaman ne büyük bir ihya olacağını dile getirdi. İl Müftüsü Pamuklu, vaazının sonunda sonunda okunan hatmi şeriflerin duasını yaptı. Pandemi ve kısıtlama dolayısıyla tedbirlere uyarak yatsı namazını camide kılan vatandaşlar vitir ve teravih namazını evlerinde kılmak üzere camiden ayrıldılar.

    

İl Müftüsü, namaz sonrası Tokat Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen online olarak yayınlanan Kadir gecesi programına katıldı.

HABER: Mihriban KOÇAKER