Güneş Holding Çankaya Spor Kulübü teknik direktörü Zafer Hızarcı, zorlu maç öncesi Spor Müdürümüz Arif Sağdıç’a konuştu.

Güneş Holding Çankaya FK teknik patronu Hızarcı, “Bütün maçlar her takım için bizim için önemli. Bu maçı kazanırsak 3 puan alacağız. Oynayacağınız maçı da kazanırsanız 3 puan alacaksınız. Bizim hedefimiz Çankaya FK, olarak her yerde oynadığımız maçlarda oynayacağımız maçlarda misyonumuz hedefimiz hep 3 puandır. Ama sonuç ne olur onu biz bilemeyiz onu sahada mücadele eden sporcuların performansları belirler.  Bu maç 3 neticeye gebe bir durum. Geçen hafta lider karşısında evimizde maç oynadık berabere kaldık ama futbolda garanti diye bir durum yok.

Bu ligde dalgalanmalar çok oluyor. Bu ligde aynı performansı her maçta göstermek zor oluyor. Bu ligde herkes her şeyi çok iyi yapabiliyor temaslı oyunun oynaya biliyor. O yüzden kolay maç yok, karşımızdaki rakibimiz değerli bir hocaya sahip, oyunculara sahipler. Sonuçta 11-11 sahaya çıkıyorsunuz futbol kimin daha çok istemesi ile doğruları daha çok meydana getirerek sonuca gidileceğini düşünüyorum. O yüzden sonucu daha önce belli olmayan daha önce her yerde söylediğim gibi 3 puan için geldik. İnşallah Allah bize istediğimizi nasip eder diye düşünüyorum.

Daha önce Tokat takımları ile hiç karşılaşmadım. Sadece U: 19 takımı antrenörü iken Tokat U19 takımı ile karşılaştım.  Ama başka Tokat takımları ile hiç karşılaşmadım, söylediğim gibi iniş çıkış var ama söylediğim gibi bu ligde veya üst liglerde inişli çıkışlı bir performansı yakaladığınız zaman o üst ligde kalıyorsunuz. Ama bu iniş çıkış aralıklı olursa bir alta iniyorsunuz altın bir üstüne çıkıyorsunuz.

TOGÜ Rektörü Yılmaz 1. Yılını değerlendirecek TOGÜ Rektörü Yılmaz 1. Yılını değerlendirecek

Buda dediğim gibi yani oyuncunun belirleyeceği isteğiyle alakalı ve de taktiği ne kadar uzun süre götüreceği sonuca ne kadar yakın bir sonraki stratejiye döndüğü zaman onu koruyup kollaya bilecek durumu meydana getire biliyor mu ona bağlı. Bunlar zaten sahada belirgin oluyor o yüzdende biz eğiterek yarıştırmaya çalışıyoruz. Biz bundan dolayı teknik heyetiz çünkü bu ligde 3 yılımız çok şeyler gördük. Oynanmayan durumlarda var zaman zaman bizde yaptık niye yaptık. Rakibe göre kendimizi ve planlara göre birde plan yapıyoruz.

Bir çok olayı düşünmek zorundayız, ama biz her yerde oynamaya çalışıyoruz. Yine de sahada oynayacağız sonucu sahada futbolcular belirleyecektir. Eksiğimiz yok bir arkadaşımızın Oğuzhan’ın hafif bir sakatlığı omzunda var. Onu bu maçta riske etmeyeceğiz. Cumhuriyetimizin 100 yılında Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygıyla sevgiyle minnetle anıyoruz. Cumhuriyetin bize hediyesidir.

Cumhuriyeti yaşamak lazım ve değerini bilmek lazım. Kutlamaları da en üst seviyede yapmak lazım. Sahiplenmek lazım Cumhuriyeti.  Alacağımız galibiyetle Cumhuriyeti inşallah erken kutlayacağız inşallah” dedi.