google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
HUKUKİ VE ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI

HUKUKİ VE ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, sosyal medya üzerinden kendisi hakkındaki iddialara Kamuoyu Bilgilendirmesi yayınlayarak yanıt verdi. Başkan Eroğlu söz konusu iddiaların yalan ve iftiradan ibaret olduğunu, şantaj ve tehditle dolu olduğunun altını çizerek bu açıklamalara yönelik Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulunduklarını duyurdu

07 Nisan 2021 - 16:03 - Güncelleme: 08 Nisan 2021 - 10:11

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, sosyal medya üzerinden kendisi hakkındaki iddialara  ‘Kamuoyu Bilgilendirmesi başlığıyla yaptığı sosyal medya paylaşımında yanıt verdi. Eroğlu, “Cevap vermeye, muhatap almaya değmeyecek bir zatın; şahsıma, çalışma arkadaşlarıma ve sizin emanetiniz Tokat Belediye’mize yönelik yapmış olduğu yalan, iftira, şantaj ve tehditlerle dolu açıklamalarına yönelik şikayetimizi Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapmış bulunuyoruz. Artık söz Yüce Adaletin” ifadelerini kullandı. 

 

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun söz konusu iddialara yönelik ‘kamuoyu bilgilendirmesi’ şu şekilde:

 

KAMU ARAZİLERİNİ PEŞKEŞ ÇEKMEDİĞİMİZ İÇİN TEHDİT VE ŞANTAJLA ZAN ALTINDA BIRAKILDIK

“Değerli Dostlarım;  Şehr-ül Emin olarak emanetinizi 7 yıldır layıkıyla taşıyorum. Emanetiniz emanetimdir. Emanetinize halel gelmemesi için, ben ve ekibim kılı kırk yararcasına hareket ediyoruz. Sizlerin destekleri ve Allah’ın inayetiyle hamdolsun Tokat’ımızla ilgili birçok güzel işi birlikte başardık ve yine birlikte başaracağız. Aynı şekilde Şehrimizin ortak değeri olan Tokatspor için desteklerimizi de şehrin tüm unsurlarıyla birlikte bu minval üzere gerçekleştirmiştik.   Görüyorum ki; Tokatspor A.Ş. Başkanı olan zât; haksız taleplerini karşılamadığımız, kamu arazilerini peşkeş çekmediğimiz için tehdit ve şantajla şahsımı, çalışma arkadaşlarımı ve partideki dava arkadaşlarımı zan altında bırakacak açıklamalarda bulunmuştur. Bu şahsın yapmış olduğu iftiralar artık şantaja dönüşmüş, tehditkâr açıklamalarla çıkar elde etmeye yönelmiştir. İftiralarını ileri boyuta taşıyan bu zat ayrıca çalışma arkadaşlarımızı töhmet altında bırakmaya çalışmaktadır.”

 

TACİZ İDDİALARINA YANIT VERDİ: BAŞKAN YARDIMCILARININ ŞÜPHELİ VEYA SANIK OLARAK DOSYADA İSİMLERİ BİLE YOK

“Zira açıklamasının bir kısmında iki arkadaşımızın bizzat ismini de vermek suretiyle şehrimizde 3 yıl önce yaşanan bir taciz dosyasıyla ilgili bu arkadaşlarımızın da adının geçtiği iddiasında bulunmuş, şahsımın da dosyanın kapatılması ile ilgili girişimler yaptığım iftirasını atmıştır. Söz konusu olayla ilgili şüpheli ve sanık olarak ne adı verilen iki arkadaşımız ne bir meclis üyemiz ne de belediyemizde çalışan bir kişinin ismi şüpheli, ya da sanık olarak dosyada geçmemektedir. Bu zatın belirttiği taciz olayı ile ilgili iş bu iddialar iftiradır, yalandır, insanların onuruna ve gururuna yapılmış ağır bir saldırıdır. Sizler bu kişiyi zaten çok iyi biliyorsunuz. Şehrimizde yaptığı eğitim işletmeciliğinde de eğitim çalışanlarını, öğrenci ve velileri mağdur ettiğine tüm Tokat halkı ve siyasilerimiz de şahittir.”

 

HUKUKİ VE ADLİ HER TÜRLÜ İŞLEM BAŞLATILDI

“Bu çerçevede İddia edilen her hususun asla ve asla doğru olmadığını, yalan, dolan ve iftira olduğunu, ilgili zatın şantaj yapmaktan ibaret bu tavrına karşı; Hukuki, adli her türlü işlemin başladığını da bir kez daha yinelemek istiyorum. Bundan önce de sonra da bu ve benzeri durumlarda siz tüm Tokat Halkımızla Topçam Dağı gibi dimdik durmaya devam edeceğimizi bir kez daha buradan belirtmek istiyorum.  Değerli Hemşehrilerim; Açıklamalara karşı daha çok söylenecek sözümüz var, lâkin bizim kaybedecek bir salise bile vaktimiz yok. İşimiz vaktimizden çok. Tokat’ımız ve Milletimiz için yapacak çok işimiz var. Son söz olarak “İnandık Hak’ka, güvendik Halka’’ diyor hepinize saygı sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum. Kalın sağlıcakla…”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x