IMDb, aksiyon dizileri severler için bir rehber niteliğinde bir liste yayınladı. Platform, dünya çapında popülerliği ve izleyici puanlarına göre belirlenen en popüler 25 aksiyon dizisini sıraladı. Bu listede, nefes kesen sahneleri, sürükleyici hikayeleri ve unutulmaz karakterleri ile dikkat çeken yapımlar yer alıyor. Listede bulunan diziler, geniş bir yelpazede, farklı ülkelerden ve çeşitli türlerden seçilmiş durumda. Her biri kendi alanında benzersiz bir izleyici deneyimi sunan bu diziler, aksiyon ve macera tutkunlarının kesinlikle izlemesi gereken yapımlar arasında gösteriliyor.

Listedeki her bir dizi, benzersiz hikayeleri, etkileyici sahneleri ve akılda kalıcı karakterleriyle öne çıkıyor. Bu diziler şunlardır:

1. Loki (2021– )

Dizi, Marvel evreninin ünlü kahramanlarından Loki'nin hikayesini ekrana taşıyor. "Avengers: Endgame"de yaşananlardan sonrasının ele alındığı dizide Fesatlık Tanrısı Loki’nin maceralarına odaklanılıyor.

2. Gen V (2023– )

Dizide Gen V karışımıyla süper güçlere sahip olan gençlerin hikayesi anlatılıyor. Gen V, öğrencilerin tercihen kazançlı destekler alarak gelecek nesil kahramanları olmak için gittiği ve sadece genç süper kahramanların eğitim gördüğü prestijli Godolkin Üniversitesi'nde geçiyor.

3. Invincible (2021– )

'Invincible', dünyanın en güçlü süper kahramanının oğlu olan Mark Grayson'ın hikayesini konu ediyor.

4. The Boys (2019– )

'The Boys', süper kahramanların güçlerini ve şöhretlerini kötüye kullandığı bir evrende geçiyor. Kendilerini kanunu korumaya adayan ve “The Boys” olarak adlandırılan bir grup insan, yozlaşmış süper kahramanları ortadan kaldırmak için zorlu bir yolculuğa çıkar.

5. Game of Thrones (2011–2019)

Yazların yıllarca sürdüğü ve kışların da bir ömür geçmek bilmediği bir dünyada, Westeros hükümdarlığı kefaretini ödemekteydi. İhanet, şehvet, ayak oyunları ve doğaüstü güçler, entrikacı güney ve yabani doğu topraklarından, soğuk kuzey ve arkasında karanlık diyarları zapt eden Kadim Duvar'a kadar krallığın dört bir köşesini hırpalıyordu. Krallar ve Kraliçeler, Şövalyeler ve sürgündekiler, düzenbazlar ve asiller 'Demir Taht' için kanlı bir mücadeleye tutuşurlar.

6. Attack on Titan (2013–2023)

Eren ve üvey kız kardeşi Mikasa, büyük bir dev tarafından şehrin duvarlarının yıkılışına tanık olur. Devler şehre akın etmeye başlar ve iki çocuk da annelerinin canlı canlı yenişine tanıklık ederler. Eren her bir devi öldürüp tüm insanlığın intikamını alacağına yemin eder.

7. Jujutsu Kaisen (2020– )

Hikaye, lise öğrencisi Yuji Itadori'nin gizli bir Jujutsu Büyücüleri organizasyonuna katılmasını konu alıyor.

8. Our Flag Means Death (2022– )

Dizi, korsan olmak için ayrıcalıklı yaşamını terk eden şımarık bir aristokrat olan Stede Bonnet'in hikayesini konu ediyor. 

9. One Piece (2023– )

Luffy ve korsan ekibi, efsanevi Gold Roger "One Piece" tarafından bırakılan büyük hazineyi aramak için fantastik okyanuslarda ve egzotik adalarda zorlu bir maceraya atılır.

10. Ahsoka (2023– )

Ahsoka, Jedi Düzeni ile ilişkisi karmaşık olan bir Jedi ve şimdi görevi galaksiye çok büyük bir tehlikenin geri dönüşünü engellemek.

11. One Piece (1999– )

One Piece, şeytan meyvesi yiyerek doğaüstü güçler kazanmış, Monkey D. Luffy isimli, 17 yaşındaki bir gencin ve zaman içinde toplayıp mürettebatına kattığı korsanlardan oluşan Hasır Şapka Korsanları'nın maceralarını anlatıyor. 

12. Zaman Çarkı (2021– )

Robert Jordan'ın kitap serisinden uyarlanan dizi, sihrin var olduğu, ancak yalnızca bazılarının erişebildiği yüksek bir fantezi dünyasından geçen Moiraine adında bir kadının yolu beş genç erkek ve kadınla kesişir.

13. Lupin (2021– )

Arsen Lüpen'in maceralarından esinlenen hırsız Assane Diop, varlıklı bir aile yüzünden haksızlığa uğrayan babasının intikamını almak için kolları sıvar.

14. NCIS: Naval Criminal Investigative Service (2003– )

Dizi, deniz kuvvetleri ve denize ait ordu personelinin işlediği ve onlara karşı işlenen suçları sıra veya pozisyonuna bakılmaksızın, inceleyen askeri bir kurumun çalışmasını ekranlara taşıyor. 

15. Continental(2023)

Dizi, John Wick serisinde yer alan Winston Scott'ın gençliğinde The Continental'i ele geçirmesini konu ediniyor.

16. The Last of Us (2023– )

Ölümlü Dünya 2 Tokat’ta Vizyona Girdi Ölümlü Dünya 2 Tokat’ta Vizyona Girdi

'The Last of Us'ta hayatta tek başına kalan Joel ve 14 yaşında bir kız olan Ellie'nin hikayesi konu ediniliyor. Ellie, tüm insanlığı yok eden salgının tek çaresidir ve Joel, Ellie'yi sağ salim bilim insanlarına teslim etmelidir. 

17. The Rookie (2018– )

Küçük bir kasabada yaşayan kırk yaşındaki John Nolan'ın en büyük hayali polis memuru olmaktır. Yaşadığı ölümcül kazanın ardından hayallerinin peşinden koşan John, yaşadığı kasabayı terk ederek Los Angeles'a gider.

18. Special Ops: Lioness (2023– )

'Special Ops: Lioness', teröre karşı savaşta CIA'nın mızrağının ucu olarak kişisel ve profesyonel hayatını dengelemeye çalışan Joe'nun hikayesini konu ediyor. 

19. House of the Dragon (2022– )

Game Of Thrones dizisinin devam projesi olan 'House of the Dragon', Targaryen Hanesi'nin hikayesini konu ediyor. 

20. The Witcher (2019– )

Mutasyona uğramış bir canavar avcısı olan Rivyalı Geralt, insanların çoğunlukla yaratıklardan daha uğursuz olduğu, karmaşa içindeki bir dünyada kaderine doğru yol alıyor.

21. Vampir Avcısı Buffy (1997–2003)

'Buffy, the Vampire Slayer', tek başına vampirlerle, şeytanlarla, karanlığın güçleri ile savaşmaya çalışan bir kadının hikayesini konu ediyor. 

22. Vikingler (2013–2020)

8. yüzyıl İskandinavyası’nda geçen dizi, basit bir çiftçiyken cesur bir savaşçıya dönüşen Ragnar Lothbrok ve ailesinin öyküsünü ekranlara taşıyor.

23. Doom Patrol (2019–2023)

Dizi, Robotman, Negative Man, Elasti-Girl, Crazy Jane ve Doktor Niles Caulder'ın maceralarını konu ediyor.

24. Mandalorian (2019– )

The Mandalorian, Star Wars serisinin VI ve VII filmleri arasındaki 30 yılda yaşananları konu ediyor.

25. SEAL Team (2017– )

Seri, ABD Deniz Kuvvetleri Özel Harp Geliştirme Grubunun bir alt birimi olan ve en seçkin Donanma SEAL birimleri olan Bravo Ekibini, ufak bir ihbarla planladıkları ve tehlikeli yükler planladıkları ve aileleri ve yükleri hakkında takip ediyor.