İŞKUR Tokat İl Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere temizlik personeli alımı için Toplum Yararına Program (TYP) duyurusunu yaptı. 10 kişi istihdam edilecek bu program, 08 Temmuz 2024 tarihinde başlayacak ve 31 Aralık 2024 tarihinde sona erecek.

Başvuru Tarihleri ve Yöntemleri

Başvurular, 24 Haziran 2024 ile 28 Haziran 2024 tarihleri arasında alınacak. Katılımcılar, geçerli başvurular içerisinden Liste Yöntemiyle belirlenecek. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, ALO-170 iletişim hattı üzerinden veya İŞKUR e-şube (www.iskur.gov.tr) internet adresinden iş arayan girişi yaptıktan sonra "Online İşlemler İş arayan Toplum Yararına Programlar TYP Başvuru" kısmından sistem numarasını yazarak başvurularını yapabilirler. Başvuru kanallarına ulaşmada zorluk yaşayan vatandaşların başvuruları ise İŞKUR Hizmet Birimlerince yapılabilecek.

Başvuru Şartları

Programdan faydalanmak isteyenlerin aşağıdaki şartları karşılaması gerekmektedir:

İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmak
18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmak
Öğrenci olmamak (açık lise ve açık öğretim öğrencileri hariç)
Son bir yıl içerisinde yüklenici kurumun çalışanı olmamak
Emekli veya malul aylığı almamak
Başvuru ve başlangıç tarihlerinde sigortalı çalışan veya gelir vergisi mükellefi olmamak
Aylık toplam hane geliri net asgari ücretin 1,5 katını (25.503,18 TL) aşmamak

Tokat Merkez OSB'de İş Fırsatı! Tokat Merkez OSB'de İş Fırsatı!

Ayrıca, programdan 9 aydan (270 günden) az faydalanmış olanlar 9 aya (270 güne) tamamlanana kadar faydalanabilecekler. 27 Eylül 2017 tarihinden itibaren en az 270 gün programa katılanlar başvuru yapamayacak.

İl Müdürlükleri ve Kadro Dağılımı

Bu program kapsamında Tokat İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde aşağıdaki yerlerde temizlik işçisi olarak çalışacak kişiler alınacaktır:

Tokat Merkez: 5 kişi
Almus: 1 kişi
Artova: 1 kişi
Başçiftlik: 1 kişi
Sulusaray: 1 kişi
Yeşilyurt: 1 kişi

Sonuç

İŞKUR Tokat İl Müdürlüğü tarafından yürütülen bu Toplum Yararına Program (TYP), işsiz vatandaşlar için önemli bir istihdam fırsatı sunuyor. Programa katılmak isteyenlerin belirtilen tarihler arasında başvurularını yapmaları ve başvuru şartlarını dikkatlice incelemeleri gerekmektedir. Program hakkında daha fazla bilgi ve başvuru detayları için İŞKUR’un resmi internet sitesini ziyaret edebilir veya ALO-170 iletişim hattından destek alabilirsiniz.

Başvurularınızı zamanında yaparak bu fırsattan yararlanmayı unutmayın!

Muhabir: Burhan Arar