İSRAİL’E KONVOYLU ‘TOKAT’: YOLA ÇIKMAYA HAZIRIZ

İSRAİL’E KONVOYLU ‘TOKAT’: YOLA ÇIKMAYA HAZIRIZ

İsrail’in Mescid’i Aksa’da Filistinlilere yönelik kan dolduran saldırıları ve ardından Gazze’nin vurulmasına Tokat’ta yüzlerce araçlık konvoyla tepki yağdı

12 Mayıs 2021 - 20:44

İşgal altındaki Doğu Kudüs’te İsrail polisi Mescit_i Aksa’da Filistinlilere saldırdı. Akşam saatlerinde ise Gazze vuruldu. Bölgede gerilim tırmanırken İsrail’e Tokat’tan konvoylu tepki geldi. Akşam saat 21.30’da Tokat GOP Bulvarı üzerinde İsrail’i protesto etmek isteyen çok sayıda vatandaş araçlarıyla uzun konvoylar oluşturarak İsrail’ lanetledi. Yaklaşık 600 aracın oluşturduğu konvoyda genç yaşlı birçok kişi Filistin ve Türk Bayrakları sallayarak ‘Terörist İsrail’ diye lanetler yağdırdı.

 

ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ: ZALİMLERE ANLADIĞI DİLDEN KONUŞMA VAKTİDİR

Konvoy öncesi Anadolu Gençlik Derneği adına yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Kudüs’e yürümek Müslümanların yeryüzünün Firavunlarının, Nemrutlarının. Ebu Leheblerinin zulümlerinden kurtuluşunun en önemli sembolüdür. Terör örgütü İsrail, çok yakında nasıl bir inkilaba uğrayıp devrileceğini görecektir. Terör örgütü İsrail’in Kudüs’ten ve işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacağı günler çok yakındır. Sadece güçten anlayan, insanlıktan nasibini almamış, her gün onlarca insanı gözünü kırpmadan öldüren ve yaralayan , gözü yaşlı Filistinli annelerin acılarına acı katan, genç çocukları öldürmekten çekinmeyen bebek, kadın, yaşlı demeden kan döken terörist örgüt İsrail, hak ettiği tokadı Allah’ın izniyle bir araya gelmiş, birlik olmuş Müslümanlar tarafından yiyecektir. Bundan sonra söz artık bitmiştir. Bu zalimlere anladığı dilden konuşma vaktidir. TBMM toplanmalıdır. İslam İşbirliği teşkilatının toplanması sağlanmalıdır. Ordumuzun teyakkuz haline geçmesi gerekir. Allah için yola çıkanın yardımcısı Hazreti Allah’tır. Milyonlarca Kudüs gönüllüsü olarak yola çıkmaya Aksa için kanımızı akıtmaya ve canımızı vermeye hazırız. Son Siyonist ölünceye kadar mücadeleye devam edeceğiz. Terör örgütü İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yapmış olduğu haince saldırıları kanıyor ve lanetliyoruz.”

HABER:Dursun Ekrem ER

2021/05/2021-05-13-20-47-32.jpg
2021/05/2021-05-13-20-47-37.jpg
2021/05/2021-05-13-20-47-45.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NİKSAR BAL'DA ŞANSINI ZORA SOKTU
NİKSAR BAL'DA ŞANSINI ZORA SOKTU
TOGÜ Tıp 8. mezunlarını verdi
TOGÜ Tıp 8. mezunlarını verdi