İYİ Parti İl Başkanı Er, Tokat Basınıyla buluştu İYİ Parti İl Başkanı Er, Tokat Basınıyla buluştu

Haritada Erbaa Tuğla-Kiremit ve Kireçtaşı, Çimento hammadde yatağı, Jips yatağı, yine Niksar Tuğla-Kiremit, Bakır-Kurşun-Çinko zuhuru, jips yatağı, Başçiftlik ve Reşadiye Bentonit zuhuru ve Jips yatağı, Almus mermer, Tokat merkezi mermer, kireç taşı ve bakır-kurşun-çinko zuhuru, Pazar mermer, Turhal mermer, antimuan, mangan kireçtaşı, tuğla ve kiremit, Sulusaray-Artova ve Yeşilyurrt bölgesi krom eski işletmeleri ve jips yatağı, demir zuhurları, Zile Tuğla ve kiremit, kireç taşı, mermer işletmeleri yer aldı. 
Antimuan nedir ne işe yarar?
Türkiye'de antimuan metali, akü imalatında, bazı askeri malzemelerin yapımında, ulaşım ve makine imalat sektöründe ayrıca antimuan oksit boya imalatında ve antimuan penta sülfür lastik üretiminde kullanılmaktadır. Akü imalatında kullanılan antimuan metali, tüketimde ilk sırada yer almaktadır.
Mangan nedir ne işe yarar?
Manganez vücutta kalsiyum emilimi, kan şekeri regülasyonu, yağ ve karbonhidrat metabolizması, normal beyin ve sinir fonksiyonu, kemiklerin, seks hormonlarının ve bağ dokularının oluşumunda rol oynayan temel bir mineraldir.
Kireç taşı nedir ne işe yarar?
Kireç taşı, yani kalker, kirecin hammaddesidir. Bunun dışında çimentonun da %60-70 oranında hammaddesi kalkerdir. İnşaat sektöründe sıkça tercih edilen kalker; aynı zamanda soda üretiminde, cam endüstrisinde ve şeker üretiminde de kullanılır.
Jips nedir ne işe yarar?
Jips, beyaz boya ve dolgu maddesi olarak da kullanılır. Başka bir yaygın kullanım alanı ise çimento sektörüdür. Çimento sektöründe jips kullanımı prizlenmeyi geciktirir, nikel izabesinde eritmeyi kolaylaştırır. Alçı taşından üretilen alçı ise tıp alanında cerrahi ve dişçilik uygulamalarında sıklıkla kullanılır.