İzmir’de, polisin çok sayıda adrese düzenlediği operasyonda yasa dışı silah ticareti yapan 3 ayrı çete çökertilirken, toplamda 8 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı, onlarca silah ve mühimmat ele geçirildi.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, kentte yasa dışı silah ticareti yapan çetelere yönelik çalışma başlattı. Operasyonun düğmesine basan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Aliağa KOM Büro Amirliği ekipleri; 12 ikamet, iki iş yeri ve bir araçta aramalar yaptı. Baskınlarda; 23 adet tabanca, bir adet Akrep olarak tabir edilen otomatik silah, susturucular, iki adet tüfek, şarjörler, çeşitli çaplarda fişekler, silah parçaları, silah yapımında kullanılan aletler ve 20 gram esrar maddesi ele geçirildi.

Uluslararası uyuşturucu ticaretinden aranan şüpheli Mersin’de yakalandı Uluslararası uyuşturucu ticaretinden aranan şüpheli Mersin’de yakalandı

Yapılan operasyonda ise 8 kişi gözaltına alındı, gözaltına alınan 2 kişi tutuklandı. Diğer 6 şüphelinin adli işlemlerinin devam ettiği ifade edilirken, bu operasyonda üç ayrı yasa dışı silah ticareti yapan çetenin çökertildiği öğrenildi.

Kaynak: iha