Hekimlerden Filistin için "sessiz yürüyüş" Hekimlerden Filistin için "sessiz yürüyüş"

Kırklareli, Lüleburgaz'da yaşayan Küpçü ailesinin 2018 yılında sahiplendiği ve sosyal medyada fenomen haline gelen kedi Reçel, Japonya'dan bir hayranının Türkiye'ye gelmesine sebep oldu. Kedi Reçel'in hareket ve davranışları, aile üyeleri tarafından büyük ilgi ve hayretle karşılanırken, Merve Meryem Küpçü, bu özel anları sosyal medya hesabında paylaştı. Kısa sürede büyük bir takipçi kitlesine ulaşan Reçel, 20 bin takipçiye ulaşarak yurt içi ve yurt dışından hayvan severlerin ilgisini çekti.

Japonya'nın Tokyo şehrinden Yuna Fujiki, sosyal medya üzerinden iletişime geçtiği Küpçü ailesini ziyaret etmek için Lüleburgaz'a geldi. Fujiki, kendi kedisinin Reçel'e olan benzerliğini görünce Merve Meryem Küpçü ile iletişim kurdu. Bu sıra dışı ziyaret, aile üyeleri tarafından önce şaşkınlıkla karşılanırken, sonrasında ciddi bir olaya dönüştü.

Ne yazık ki, fenomen kedi Reçel, 2022 yılında hastalanarak vefat etti. Fujiki'nin ziyareti sırasında, tercüman aracılığıyla yaptığı duygusal açıklamalarla Reçel'e olan sevgisini dile getirdi. Fujiki, kedilerle olan huzurunu ve tüm canlıları koruma ve sevme mesajını paylaştı. Merve Meryem Küpçü ise bu uluslararası ziyaretten duyduğu memnuniyeti ve kedi sevgisinin nasıl dostluklar kurduğunu anlattı. Ziyaretin sonunda, Yuna Fujiki ve aile Reçel'in mezarını ziyaret etti ve bu özel anı onurlandırdı.

Bu hikaye, sosyal medyanın sınırları aşan etkisini ve kedi sevgisinin uluslararası dostlukları nasıl kurabildiğini gözler önüne seriyor.