Kadın Kültür ve Sanat Grubunun Konuğu Eroğlu

Kadın Kültür ve Sanat Grubunun Konuğu Eroğlu

Tokat Kadın Kültür ve Sanat Grubu Başkanı Hacer Doğan ve yönetim kurulu üyeleri Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve eşi Hatice Eroğlu'nu bir restoranda sabah kahvaltısında ağırladı. Tokat'ta kültür sanat anlamında yapılabilecek çalışmaların konuşulduğu buluşmada yeni fikirler ortaya atıldı

14 Haziran 2021 - 08:19 - Güncelleme: 14 Haziran 2021 - 13:25


Tokat Kadın Kültür ve Sanat Grubu üyelerine Tokat Belediyesi olarak hayata geçirdikleri ve hayata geçirecekleri projelerden bahseden Başkan Eroğlu aynı zamanda Tokat'ta kültür sanat anlamında yapılabilecek çalışmalara yönelik fikir alışverişinde bulundu. 

Renkli buluşmada Udi Orhan kadife gibi sesi ve ud eşliğinde şarkılar seslendirirken Grup üyelerinden birinin oğlu olan Emir Sarı adlı genç gitarıyla ve farklı yorumuyla seslendirdiği şarkılarla programa renk kattı. Ayrıca Tokat Kadın Kültür ve Sanat Grubu'nda olan ancak kanser tedavisi gördüğü için programa katılamayan Nezihe Güler de unutulmadı. Görüntülü arama ile Nezihe Güler'e bağlanan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, bir süre sohbet ettiği Güler'e biran önce sağlığına kavuşarak normal hayatına dönmesi temennisinde bulundu ve 'geçmiş olsun' dileklerini iletti. Nezihe Güler ise Başkan Eroğlu'na temennilerinden ötürü teşekkür ederken duygusal anlar yaşadı.

TOKAT'TA VAKA SAYISI GÜNDE 70-80'E DÜŞTÜ
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, kahvaltı sonrası yaptığı konuşmada zorlu pandemi sürecinden başlayarak bazı bilgiler verdi. Eroğlu “Çok teşekkür ederim bizi böyle güzel karşıladığınız için. Emeği geçen başta Hacer Hanıma, siz değerli Tokat Kadın Kültür ve Sanat Grubumuzun üyelerine şükranlarımı sunuyorum. Daha öncede beraber çalışmalar yapmıştık ama aradan baya zaman geçti. Şu süreç hepimizi birbirinden ayırdı.  İnşallah Rabbim tez zamanda bu corona illetinden hem dünyamızı, hem ülkemizi, hem şehrimizi kurtarır. Bu konuda kısa bilgi vermek gerekirse gayet iyi sayılara düştük.  Şuanda Tokat geneli 70-80 civarlarında günlük vaka sayısı. Bunun 20 civarında da Tokat merkez ve köylerinde. Yani baya düşüyor. Aşıların yaygınlaşmasıyla beraberde inanıyorum ki bu sayı daha da azalır. Ama sonbaharda belki biraz daha olur ama 2022'den itibaren gündemden tamamen kalkacağı kanaatindeyiz.  Çocuklarımız beklide bu süreci en sıkıntılı geçiren kesimler oldu. Sizler de evlerinizde çocuklarınızla berabersiniz. Her ne kadar çalışıyor olsanız da veya çalışmıyor da olsanız mecburen evde çocuklarınızla olduğunuz için biz de  yaşadığımız için söylüyorum; çocuklar hiç sosyalleşemedi.  Okullarına gidemedi. Ama inşallah son olur. Eski normallerimize kavuşmuş oluruz.” İfadelerini kullandı.  

“DANIŞAN DAĞLARI AŞAR, DANIŞMAYAN YOLDA ŞAŞAR”
Eroğlu, “Bu tip birliktelikleri ben çok önemsiyorum. Bir araya  gelmişsiniz. Bir konu etrafında kardeşlik, arkadaşlık, dostlukla şehre bir şeyler yapalım ya da birlikte  neler başarabiliriz noktasında ortaya bir irade koymuşsunuz. 4 yıldır da devam ediyor  ve başarılı da gidiyor. Ben bu başarılarınızdan ötürü ayrıca teşekkür ediyorum. Çünkü şehrimiz için, bizim için de bir değer.  Her daim sizlerden destek almak, fikirlerinizi almak sizlerle birlikte bir şeyler yapmak bize de güç katıyor”  dedi. Eroğlu, İnsanları seven ve fikirlerine değer veren biri olduğunu ve bir şey yapılacaksa birlikte karar vererek yapmanın önemine vurgu yaparak “Eskilerimiz der ya hani; 'Danışan dağları aşar, danışmayan yolda şaşar' diye. Bu şehir hepimizin” dedi. Aidiyet duygusundan bahseden Eroğlu, “Bu şehir hepimizin ise hep birlikte oturup bazı şeyleri konuşmalıyız, istişare etmeliyiz.  Göremediğimiz bakış açıları da olabilir. Belki 5 yaşındaki bir çocuğun bile bu şehre dair bir fikri vardır. Herkesin fikri çok değerli. Önemli olan toplumda öncülük yapan insanların  mümkün olduğunca insanlarımızla iç içe olması ve fikirlere, özgürlüklere açık olmamız” diye konuştu. 

1073'TEN BERİ DÜŞMAN İŞGALİ GÖRMEYEN ŞEHİR TOKAT
7 yıldır belediye başkanlığı görevi yürüttüğünü anlatan Başkan Eroğlu, halkı memnun etme gayesinde olduklarını ifade ederek “İstiyoruz ki bu şehrin ekonomisi daha canlı olsun. Daha fazla yatırımlar olsun, daha fazla fabrikalar açılsın. Şehrin şehirleşmesi daha güzel olsun. Modernizasyonu sağlarken  Kadim şehir dediğimiz eski dokuyu da ortaya çıkarmayı kendimize vazife bilelim. Şehrin sağlığı, eğitimi diğer vs. hususlarda daha kaliteli olsun. Yani şehir daha gelişebilsin. Bu şehrin 6 bin yıllık bir geçmişi var.  M. Ö. 4 bin yıllarına kadar gidiyor. Roma, Bizans, daha ötelerde Urartulara kadar giden bir medeniyeti görebiliyoruz. Sonrasında ise Danişmetliler, Anadolu Selçukluları, Osmanlılar hep buralarda hüküm sürmüş. Tokat'ın fethi de 1073 yılı. Tokat hiç düşman işgali görmemiş dokunulmayan bir  il olarak 1073'ten bu zamana kadar (948 yıldır) devam etmiş” diye konuştu. 

Şehrin tarihi dokusunun önemini anlatan başkan Eroğlu Grup Üyelerine projeler hakkında bilgiler de vererek son gelişmeleri aktardı. Program bitiminde vatandaşlarla bol bol fotoğraf çekinen Eroğlu çocuklara ise kitap hediye etti.   

Tokat Kadın Kültür ve Sanat Grubu Başkanı  Hacer Doğan ise “Ne zaman geldiysek bizi hiç boş çevirmediniz. Allah razı olsun. İlk günlerden beri hep yanımızdaydınız. Sizin varlığınızı hissetmek bize ayrı bir güç veriyor. “ diyerek Başkan Eroğlu'na teşekkürlerini iletti.   Grup üyeleri kültür ve sanata dair önerilerini Başkan Eroğlu'na sundu.

2021/06/2021-06-14-13-22-40.jpg
2021/06/2021-06-14-13-22-47.jpg
2021/06/2021-06-14-13-22-51.jpg
2021/06/2021-06-14-13-22-57.jpg
2021/06/2021-06-14-13-23-01.jpg
2021/06/2021-06-14-13-25-30.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x