google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
"Kadına şiddete caydırıcı tedbirler alınmalı"

"Kadına şiddete caydırıcı tedbirler alınmalı"

Tokat Kadın Sanat ve Kültür Grubu Başkanı Hacer Doğan “Kadına yönelik şiddetin sorumlularının yargılanmasını ve caydırıcı yasal tedbirlerin alınmasını arzu ediyoruz. Bu anlamda toplumsal bilinci oluşturmak zorundayız” dedi

08 Mart 2021 - 00:44 - Güncelleme: 08 Mart 2021 - 00:48

Tokat Kadın Sanat ve Kültür Grubu Başkanı Hacer Doğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı yayınladı. Doğan, kadını “Kadının olmadığı yerde hayat yarım kalmaktır. Kadın annedir, eştir, kardeştir. İlk öğretmendir. Eğitimin ilk adımıdır. Eğitim ilk evde başlıyor.Bu sebeple mutlu ve bilinçli kadınlar toplumumuzun teminatıdır” diye tanımladı.

Kadınların karşılaştığı ve toplumsal hale gelen şiddet, istismar olaylarını hatırlatan Hacer Doğan, “Bunun temelinde de kendi kültürümüzden uzaklaşma ve iyi bir eğitim alamama sorunu görünüyor.İnşallah ümit ediyoruz ki şiddet hiç olmasın.Olursa da evde, işte yerinde, sokakta yaşanan kadına yönelik şiddetin sorumlularının yargılanmasını ve caydırıcı yasal tedbirlerin alınmasını arzu ediyoruz. Bu anlamda toplumsal bilinci oluşturmak zorundayız. Ancak o zaman refah ve varlık içerisinde yaşayan mutlu bir toplum yapısına ulaşabiliriz. Mutlu aileler, mutlu çocuklar ve mutlu bir toplum için hep beraber çalışalım.” dedi.

Haber: Uğurcan USUK

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x