Son dönemde okullarda popülerleşen "kanlı para" isimli oyun, çocukların hem fiziksel hem de psikolojik sağlığını ciddi şekilde tehdit ediyor. Oyun, madeni bir paranın elin eklem yerlerine vurularak kan akıtılmasını hedefliyor. Oyunun bu kadar popüler olmasının ardından bazı okullar, öğrencilerin güvenliği için oyunu yasakladı. Ancak yasaklara rağmen, öğrenciler gizli bir şekilde oyunu oynamaya devam ediyor. Dahası, sosyal medya platformları üzerinde, oyunun daha da tehlikeli bir hale getirilmesi için öneriler ve taktikler paylaşılıyor.

Oyunun kuralları basit fakat sonuçları zarar verici: Madeni para havada tutularak, ardından parmakların arasına sıkıştırılıyor ve "kanlı para" denilerek masaya vuruluyor. Eğer para düşerse ceza olarak karşı tarafın elini hedef alarak para atılıyor. Bu ceza esnasında elde kızarmalar ve kanamalar meydana geliyor. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Okan Özkunt, oyunun parmak ve elde ciddi hasarlara neden olabileceğini belirtiyor. Bununla birlikte, keskin cisimlerle oluşan yaralar enfeksiyon riskini artırıyor.

Kastamonu'da karla mücadelede kullanılacak 11 iş makinesi hizmete sunuldu Kastamonu'da karla mücadelede kullanılacak 11 iş makinesi hizmete sunuldu

Öğrenciler, sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla oyunun tehlikelerini artırma yarışına giriyor. Veliler ise endişeli; birçok veli, çocuklarının ellerinde sürekli yara izleri gördüğünü ve okulların daha sıkı denetlemeler yapması gerektiğini belirtiyor.