google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
“KELKİT’İ YAŞATACAĞIZ”

“KELKİT’İ YAŞATACAĞIZ”

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i makamında ziyaret ederek bölgenin çevresel sorunlarını gündeme getirdi. Ziyarette Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl de hazır bulundu.

24 Şubat 2021 - 09:36

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ‘i ziyaretleriyle ilgili olarak açıklamada bulunan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Erbaa İlçemizde faaliyete geçirileceği iddia edilen altın madeni konusunda hemşerilerimizin rahatsızlıklarını ve hassasiyetlerini Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez’e aktardık. Konunun hukuk çerçevesinde ve hemşerilerimizin hassasiyetlerine uygun çözüm yolları konusundaki arayışlarımızı ve taleplerimizi aktardık” dedi.

 

ÇEVRESEL DEĞERLERE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Niksar, Erbaa ve Reşadiye’nin tarım alanlarının ve çevresel değerlerinin önemine işaret eden Yücel Bulut, “Aynı çerçevede Niksar ve Reşadiye İlçelerimizde faaliyet göstereceği iddia edilen maden işletmelerine ilişkin hassasiyetleri de sayın bakanımıza aktardık.  Sayın bakanımıza göstermiş olduğu ilgi ve hemşerilerimizin hassasiyetlerini paylaşan tavrı ve kabulü nedeniyle teşekkür ediyorum. Konunun hep birlikte takipçisi olacağız. Hemşerilerimizi asla yalnız bırakmayacağız” ifadelerini kullandı. Yücel açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

 

KELKİT BİR İNCİDİR

“Kelkit çayı ve Kelkit havzası gerek bölge açısından gerekse Türkiye açısından büyük öneme sahiptir. Kelkit havzası gerçek manada bir incidir. Kırsal tarım, hayvancılık, ve bölgesel turizm havza içerisinde yer alan Erbaa, Niksar ve Reşadiye ilçelerimizin kalkınmasında birinci derecede yer tutma potansiyeline sahiptir. Bu ilçelerimizde maden arama sebebiyle oluşabilecek çevresel felaketler insanlarımızın geleceğini, hayvancılığı, tarımı, hatta turizmi olumsuz yönde etkileyecektir. Bu bölgelerimiz ülkemiz tarihi, arkeolojik zenginlikleri ve doğal güzellikleri ile birçok bölgesinde turistik çekim faktörlerine sahiptir. Doğal güzellikleri ile ön plana çıkan bu kırsal bölgeler, sahip oldukları diğer çekim faktörleri ile desteklenerek tarım, hayvancılık ve turizm için uygun yerler haline getirilebilecek durumdadırlar. Bu bölgelerde doğal tahribata neden olmadan yapılacak olan turizm faaliyetleri yöre halkı için yeni istihdam sahaları oluşturularak bölgesel kalkınma ve gelişme sağlayacaktır. Tüm bu değerler açısından maden arama faaliyetlerini ele aldığımızda Kelkit’i yaşatmak gibi bir mecburiyetimizin olduğu gerçeği ortaya çıkıyor. Biz Kelkit havzasının sorunlarını çözme yerine yeni sorunlar çıkmasına yol açabilecek durumlardan kaçınmamız gerekmektedir. Hep birlikte Kelkit’in sorunlarını çözmemiz bizim varlık sebebimizdir.” Haber MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x