google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Niksar’da 480 çiftçiye tohum desteği  

Niksar’da 480 çiftçiye tohum desteği  

Tokat’ın Niksar ilçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü desteklemeli yağlık ay çiçeği, kuru fasulye (Şeker-Oturak tipi) ve silajlık mısır tohumu dağıtıldı.  

27 Mart 2021 - 00:51

Niksar’da, “Ayçiçeği Üretiminin Yaygınlaştırılması, Kuru Fasulye Tarımının Geliştirilmesi ve Baklagil Hasad Makinesi Temini ile Çayır Mera Islah ve Amenajman” projesi kapsamında, yem bitkileri ekiminin artırılması ve Türkiye’nin baklagil ihtiyacına katkı sunulması amacıyla 480 çiftçiye, yüzde 75’i hibeli 2 bin 55 kilogrum yağlık ayçiçeği, yüzde 71’i hibeli 2 bin 500 kilogram kuru fasulye tohumu ile 3 bin 750 kilogram silajlık mısırdan oluşan toplamda 8 bin 305 kg hibe destekli tohum dağıtıldı.

 

Proje kapsamında düzenlenen dağıtım programı; Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Namık Özdüzgün, İl genel Meclis Üyeleri Sadullah Karataş, Kamil Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Şerifler ile çiftçilerin katılımıyla yapıldı.

 

“ARTIK BOŞ TARLA BIRAKMA LÜKSÜMÜZ YOK”

Tarlaların ve arazilerin boş kalmamasını mutlaka ekilmesi gerektiğinin altını çizen Kaymakam İlhami Doğan, “Artık boş tarla, boş arazi bırakmaya ne lüksümüz var ne de bu konuda inisiyatifimiz var. Bu konuda bize düşen ne görev varsa yerine getireceğiz. Hiçbir şekilde tarıma ara vermeden insanımızın kendi yiyeceğinin kendisine yeter derecede tedarikini sağlamaktır. Bu vesile ile de Tarım Bakanlığımız tarım çalışmaları kapsamında bahsettiğimiz ürünleri vatandaşımıza çok cüzi bedellerle veriyoruz” dedi.

 

Tarım Bakanlığı yetkilileri başta olmak üzere, Vali, İl Özel İdaresi ve il ilçe tarım müdürlükleri yetkililerine emeklerinden ötürü teşekkür edildi. İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x