Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurusu üzerine, üniversite öğrencilerine yönelik cep telefonu, bilgisayar ve internet desteği başvuru şartları Resmi Gazete'de yayınlanan Yükseköğretim Öğrencilerine Yönelik Teknolojik Cihaz ve İnternet Desteği Verilmesine İlişkin Tebliğ ile açıklandı.

İşte detaylar:

Destek Kapsamı ve Miktarı:

Üniversite öğrencilerine sağlanacak destek kapsamında, vergiler dahil nihai satış fiyatı 9 bin 500 lirayı aşmayacak cep telefonu, bilgisayar, ve tablet gibi teknolojik cihazlar yer alıyor.
Gençlik ve Spor Bakanlığı, cep telefonu için satış bedelinin yüzde 44,44'ünü, bilgisayar için ise yüzde 16,66'sını öğrencilere destek olarak verecek.


Başvuru Şartları:

Başvuru yapacak öğrencilerin satın alma tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmaları gerekiyor.
Teknolojik cihazın vergiler dahil nihai satış bedeli 9 bin 500 liradan az olmalıdır.
Cihaz faturası öğrencinin TC kimlik numarasını içermeli ve öğrenciye ait banka İBAN numarası ile telefon hattına düzenlenmiş olmalıdır.


İnternet Desteği:

İnternet desteği, bir hatla sınırlı olacak ve iki ay boyunca ücretsiz olarak aylık 10 GB, yılda toplam 120 GB olarak verilecek.
Kullanılmayan internet desteği bir sonraki aya devredilemeyecek. Numaranın başka bir mobil şebeke işletmecisine taşınması durumunda destek sonlandırılacak.


Başvuru Süreci:

Pegasus Havayolları'nın İzmir - Tokat Uçuşları: Heyecanla Beklenen Karar Pegasus Havayolları'nın İzmir - Tokat Uçuşları: Heyecanla Beklenen Karar

Öğrenciler, Gençlik ve Spor Bakanlığının bilişim sistemi üzerinden başvurularını yapacak.
Başvuruda kimlik bilgileri, fatura numarası, fatura tarihi, cihazın satın alındığı firmanın vergi kimlik numarası veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası, öğrenciye ait telefon numarası, IBAN numarası, IMEI numarası gibi bilgiler zorunlu olarak girilecek.
Başvurular değerlendirildikten sonra uygun olmayan durumlar için bilgilendirme sistem üzerinden bilgi sağlanacak.


Destek Tutarları:

Başvuru kabul edildiğinde, mobil telefon cihazının nihai satış bedelinin yüzde 44,44’ü, bilgisayar cihazının nihai satış bedelinin yüzde 16,66’sı oranında hesaplanan destek tutarı öğrencinin belirttiği IBAN numarasına aktarılacak.
Öğrenciler farklı tip cihazlar için destek alabilir, ancak destek tutarı 5 bin 500 Türk Lirasını aşamayacak.


İnternet Desteği Başvurusu:

İnternet desteği almak isteyen öğrenciler de başvurularını bakanlık bilişim sistemi üzerinden yapacak.
Açık öğretim programları hariç yükseköğretim programlarına kayıt, 26 yaşından gün almama, ve destekten yararlanılacak telefon hattının öğrenciye ait olması şartları aranacak.

BURAYA TIKLAYARAK  RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANAN İLANIN TAMAMINA ULAŞABİLİRSİNİZ...