google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
OKUL YIKILMAYACAK, TAŞINACAK

OKUL YIKILMAYACAK, TAŞINACAK

Tokat Mahperi Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin taşınacağını doğrulayan Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, “Kimse mağdur olmayacak” dedi. Okul binasının yıkılmayacağını söyledi

13 Mayıs 2020 - 22:09 - Güncelleme: 13 Mayıs 2020 - 22:32

Tokat Mahperi Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Behzat bölgesinde Saat Kulesi Meydanı Projesi kapsamında daha önce taşınması ve yıkılması gündeme gelmişti.

Ancak yaşanan son gelişmede okulun MEB'in deprem riskli okulların yıkılması veya güçlendirilmesi çalışması kapsamında tahliye edileceği öğrenildi.
Sosyal medyada okul 'Kız meslek lisesi yıkılıyor mu?' 'Kız Meslek Lisesi kapatılıyor mu?' sorularıyla tartışma konusu olurken iddialara Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali açıklık getirdi. Küçükali konuyla ilgili gazetemizin sorularını yanıtladı.


250'YE YAKIN OKULA GÜÇLENDİRME VE YIKIM KARARI
Milli Eğitim Bakanlığı valilere ve milli eğitim müdürlerine, “Hasarlı okul binalarınızı belirledik. Yıkılması ya da güçlendirilmesi gereken binaları boşaltın. Öğrencileri taşıyın” talimatı vermişti. Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali bu kapsamda Tokat'ta yıkılması veya deprem güçlendirme yapılması gereken okullar hakkında bilgi vererek 250'ye yakın okulun güçlendirme ve yıkım kararı olduğunu söyledi.

İKİ KIZ MESLEK'TE YARI KAPASİTELİ EĞİTİM VERİYOR
Tokat Mahperi Hatun Kız Meslek Lisesi ile ilgili iddiaları sorduğumuz Küçükali, Tokat'ta eğitim veren 2 kız meslek lisesinin de yarı kapasiteli eğitim verdiğini belirtti. Yarı kapasiteli eğitim veren Tokat Mahperi Hatun Kız Meslek Lisesi'ni bu yüzden taşımayı planladıklarını okul binasını ise İbn-i Kemal ve Gazi Osman Paşa Ortaokulu'na tahsis edeceklerini söyleyen Küçükali, kendisi için önceliğin öğrencileri olduğunu ifade etti.


KİMSE MAĞDUR OLMAYACAK
Bakanlık onayıyla çalışmaları yürüttüklerinin altını çizen Tokat Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, taşınacak olan kız meslek lisesinde mağduriyet yaşanmayacağını ifade ederek “Öğretmenlerimiz mağduriyet yaşamayacaklar. İsteyen öğretmenler başka okullara tayin isteyebilecek. İstemezlerse okulda kadrosu devam edecek. Kimse mağdur olmayacak” dedi. Binanın yıkılacağı yönündeki iddiaları sorduğumuz Müdür Murat Küçükali “Benim okula ihtiyacım olduğu sürece orada eğitimi sürdüreceğim” dedi. Ayrıca Tokat'ta yıkım kararı verilen diğer okulların da başka okullara taşınacağı bilgisi verildi.

2020/05/2020-05-13-22-32-02.jpg

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Yetkili bey
  3 hafta önce
  Yetkili bey Şehrin içinde kalmış keşmekeş Eski okulu yıktırmamak mı başarı yoksa onun yerine daha geniş a***da yeni bina yaptırmak mı sen ne ile övüneceğini şaşırmışsın
 • Ögretmen
  11 ay önce
  Erbaa da yıkılacak okullar var. Başta karaya yatılı bölge okulu.
 • mustafa berk
  11 ay önce
  merak etmeyin 1962 doğumluyum ben kendimi bildim bileli o okul yerinde duruyor bana göre o bina yeni yapılacak devlet binalardan daha sağlamdır çünkü o zamanın müteahhitlerinde kalite ve dürüstlük şimdikilerinden daha çoktu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GÜRÜLTÜ SONUCU ÇIKAN KAVGA HASTANEDE BİTTİ
GÜRÜLTÜ SONUCU ÇIKAN KAVGA HASTANEDE BİTTİ