OLUŞUM GURUBU ÇALIŞMALARA START VERDİ

OLUŞUM GURUBU ÇALIŞMALARA START VERDİ

Spor Müdürümüz Arif Sağdıç, Oluşum Grubu üyeleri ile özel bir söyleşi yaptı.

10 Mayıs 2021 - 23:11

Yaklaşık bir buçuk yıldan itibaren, Tokat futbol ve spor ortamına ilişkin çalışmalarda bulunan Oluşum Grubu, Ümit Kireçci, Vejdi Ayça, Muhsin Şenocak, Nurettin İşleroğlu ve Dr. Mete Bayburtlu gazetemize nezaket ziyaretinde bulundular. Genel anlamda Tokat’ta özellikle de merkezde futbolun içine düştüğü üzücü tabloyu ve neler yapılabileceğini karşılıklı konuştuk.

 

SORU: ARİF SAĞDIÇ: ÇALIŞMALAR HAKKINDA NELER SÖYLERSİNİZ?

CEVAP:  Esasen 26 Haziran 2018 tarihinde son derece sıkıntılı bir şekilde alınan şirketleşme kararı, sonun başlangıcı oldu. Takım aslında iki sezonda ama sonradan düşme kaldırıldığı için üç sezonda amatör kümeye düştü. Maalesef olaya doğru bir teşhis konulamadığı için şehir karar vericilerimiz iyi niyetli olsalar da,  A.Ş.ile ilgili olarak hiçbir protokol yapmadan verilen bütün destekler heba oldu gitti. Maalesef taraftar guruplarımızda gerek şirketleşme esnasında ve daha sonrasında izledikleri politikalar iyi niyetli olsa da boşa gitti. Ayrıca derneğin mevcut yönetim kurulu halen A.Ş. başkanını görevde tutarak şehrimize zarar vermeye devam etmektedir.

 

SORU: ARİF SAĞDIÇ: BUNDAN SONRA NELER YAPILABİLİR?

CEVAP: Öncelikle Tokat futbolundaki tükenişi üç beş kişi değil ancak bir şehrin ayağa kalkması ile çözebiliriz. Nasıl 26: Haziran 1969 tarihinde şehrin mahşeri vicdanı Tokat sporu kurdu ise bugünde şehrimiz tekrar ayağa kalkmalı sıfırdan yeni bir yapılanma ile yeni futbol yapılanmasını hayata geçirmeli. Biz oluşum gurubu olarak bu süreçte, pandeminin bütün güçlüklerine rağmen şehrimizin protokolü, sivil toplum örgütleri, iş adamları ve birçok kişi ile görüşmeler yaparak çözüm yollarını araştırdık. Fikirlerimizi paylaştık, ancak son tahlilde önerilerimizin yeterince dikkate alınmadığını söylemek durumundayız. Bizler en baştaki söylediğimiz şeyi tekrar ifade ediyoruz. A.Ş. yapılanması ile Tokat futbolunda bir adım ileri gitmek mümkün değil. Yeni bir futbol yapılanmasının şehir karar vericilerimizin desteği ile yeni bir takımla yola çıkılması gerekmektedir. Oluşum gurubu olarak bu konuda üzerimize düşen ne sorumluluk varsa yapmaya hazırız. Bu konuda yaptığımız bazı girişimler bulunmakta olup, gerekli desteğin verilmesi halinde yeni Tokat futbol kulübü yapılanmasını hayata geçirile bilir. Bu konuda aslanın kediye boğdurulması gibi olayları da yaşamak istemiyoruz.

 

SORU: ARİF SAĞDIÇ:  İLİMZDEKİ AMATÖR FUTBOL ORTAMINI DEĞERLENDİRİR MİSİNİZ?

CEVAP:  MUHSİN ŞENOCAK: Maalesef ilimizdeki futbol sorunu daha amatörden itibaren başlamaktadır. Yıllar önce otuzlu rakamlara ulaşan amatör futbol takım sayısı bir elin parmağı kadardır. Üniversitemiz amatör futbol takımına sahip olmaması, il özel idaremizin takımının olmaması ve hatta büyük ilçelerimizin amatör kümeye takım çıkarmaması ilimiz futbolunu olumsuz etkilemektedir. 26: Haziran 1969 yılındaki ruhu taşıyan yeni Tokat amatör futbol yapılanmasına yol verilmeli, destek sağlanmalı 52 yıllık şehir futbol hikayemiz devam etmelidir. Amatör takımların mevcut ortamda para ilişkileri ile anılması gerek Türk futboluna gerekse şehir futboluna zarar vermektedir. Şehrimizde amatör futbol takım sayısı ve kalitesi artırılmalıdır. Şehrimizde gerek yönetim aşamasında gerekse iş ortamında söz sahibi herkes ve herkesimin yeni amatör futbol yapılanmasına ilişkin bana ne demek hakkı bulunmamaktadır. Şehrimiz 52 yıl önce yoktan var ettiği futbol ruhunu 2021 yılında yeni bir şahlanışla hayata geçirmelidir. Pandemi sürecini dikkate alarak 2021-2022 sezonunda şehrimizin yeni amatör futbol yapılanmasını geçirmeye çalışacağız. Bu konuda herkesin ve herkesimin desteğini şehrimiz adına talep ediyoruz. Bizimle yürümek isteyen herkese kapımız açıktır.

2021/05/2021-05-10-23-14-46.jpg
2021/05/2021-05-10-23-14-49.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NİKSAR BAL'DA ŞANSINI ZORA SOKTU
NİKSAR BAL'DA ŞANSINI ZORA SOKTU
TOGÜ Tıp 8. mezunlarını verdi
TOGÜ Tıp 8. mezunlarını verdi