“ÖNCELİĞİMİZ DAHA YEŞİL BİR TOKAT”

“ÖNCELİĞİMİZ DAHA YEŞİL BİR TOKAT”

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Devlet Su İşleri Müdürlüğü'nden Belediyeye tahsisi gerçekleşen alanda yapılan "Şehir Parkı" çalışmalarını yerince inceledi. Başkan Eroğlu burada yaptığı açıklamada “Parkımızı kısa sürede tamamlayarak, Tokatlılara armağan edeceğiz. Önceliğimiz daha yeşil bir Tokat. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

14 Haziran 2021 - 20:30

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, söz vermiş olduğu projelerin yapımı noktasında çalışmalarına devam ediyor. Seçim öncesinde sözünü vermiş olduğu 71 Proje içerisinde yer alan Tokat Belediyesi Şehir Parkı çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Eroğlu, teknik ekibiyle birlikte DSİ bahçesinde incelemelerde bulundu. DSİ Bahçesi içerisinde çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Şehir Parkı’nın kısa sürede tamamlanarak hizmete gireceğinin müjdesini verdi. Eroğlu: “Tokat'ın geleceğine yatırım yapıyor, yeşil alanlarımızı arttırarak, insanlarımızı doğayla buluşturmaya gayret ediyoruz. Belediyemiz bünyesine kazandırdığımız DSİ. Bahçesi'nde devam eden Şehir Parkı'nda çalışmalarımız hızla ilerliyor” ifadelerini kullandı.

 

 YEŞİL VE AĞAÇLAR KORUNACAK

Tokat’ın Gaziosmanpaşa Bulvarı’na açılan kapısı olan bölgede çok fazla yeşil alan bulunuyor. Oluşturacak şehir parkı içerisinde ise bisiklet yolları, yürüyüş yolları, parklar, kamelyalar, kafeteryalar, hanımlar lokali, botanik park ve hayvanat bahçesini anımsatacak, hayvan figürleri ile süslenmiş çocuk parkları, çocuk oyun alanları gibi birçok eklenti Tokatlılarla buluşturulacak. Tüm bunlar yapılırken de Yeşile ağaca hiç ama hiç dokunmayacaklarının proje başlangıcında sözünü veren Başkan Eroğlu: “Bu bölgeyi yeşili ve ağaçları muhafaza edecek doğal bir park haline getireceğiz. Bu parkta vatandaşlarımızın güzel vakitler geçirmesi en büyük temennimiz” ifadelerini kullandı.

2021/06/2021-06-14-20-32-02.jpg
2021/06/2021-06-14-20-32-08.jpg
2021/06/2021-06-14-20-32-11.jpg

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Necati
  1 ay önce
  Türbenin altı ve çevresi taşlık ağaçsız a***.Buralara belediye sosyal tesis yapabilir.Verandalarda şehir seyri eşliğinde vakit geçirebilirler.Yine gıjgıj tepesi çocuklar için çok güzel uçurtma pisti olabilir.Tepede ki taşlık zemin düzeltilip uçurtma sahası olabilir.Dışardan gelen turistlerin uğrak yeri olabilir.Biraz doğaya temas edelim halkı doğayla buluşturalım.Bunu ancak yerel yönetim projeleriyle yapabiliriz.Tokat bunu fazlasıyla hak ediyor.
 • Necati
  1 ay önce
  Tokatın çevresi zaten yeşil şükür!ama halkın doğru ve etkin yararı için p******madığından atıl kalıyor.DSİ a***ı zaten yeşil park a***ı.Burda park çalışmasına ne gerek vardı.Hadi fazla bozmadan bir şeyler yap.Ama asıl Gıjgıj tepesi yeşiliyle çamlarıyla öyle atıl duruyor.Belli özel grupların eğlence a***ı olmuş.Her taraf onların atıklarıyla dolu.Gıjgıj tepesi iyi p***lamayla 5-6 km uzunlukta doğa yürüyüş parkuru yapılabilir.İnsanlar hafta sonları doğa yürüyüşü ile iç içe Tokat manzaralı bir etkinlik yapabilir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x