google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ

OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ

DİMES Genel Müdürü Ozan Diren, Meyve Suyu Endüstrisi Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

20 Nisan 2021 - 02:03

Türkiye’de meyve suyu sektörün üretim yapan firmalar ile ambalaj ve ham madde sağlayıcı firmaların çatı kuruluşu olara bilinen Meyve Suyu Endüstrisi Derneği’nin (MEYED), gerçekleştirilen Genel Kurulunda Tokatlı isim Ozan Diren Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

 

Yönetim Kurulu içerisinde yapılan görev dağılımında, DİMES Genel Müdürü Ozan Diren MEYED Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. MEYED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak belirlenen isim ise Tuncay Kırtıloğlu oldu.

 

MEYVE SUYU ENDÜSTRİSİNİN DEĞER ZİNCİRİ

MEYED’in, kuruluşundan bu yana sektörün genelini kapsamayı hedeflediğini dile getiren Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Diren, “Bu özellik, derneğimizin demokratik ve katılımcı yönetim kültürüne de yansıyor. MEYED, meyve suyu endüstrisinin değer zincirini kapsayan bir yapıdır. Bu yapı içerisinde faaliyet gösteren kuruluşları temsil eden yöneticiler, sektörün ve ekosistemin bütüncül faydasına hizmet eden bir görev bilinciyle sorumluluk alıyor. Yeni Yönetim Kurulu olarak bizler de bu bilinci aynen devam ettireceğiz. Bu vesile ile MEYED’in 1993’ten bugüne uzanan varlığının sağlam temellerini atan ve bilim insanı yönü ile sektöre halen katma değer sağlayan Kurucu Başkanımız Prof. Dr. Aziz Ekşi ve kurucu üyelere şükranlarımı sunuyorum. Yönetim Kurulu Başkanlığını devraldığım Sayın İlker Güney başta olmak üzere, geçmiş dönem başkanlarımıza, yönetim ve denetim kurullarımızda, çalışma gruplarımızda ve genel sekreterlik kadrolarımızda görev yapmış ve yapmakta olan tüm kıymetli isimlere MEYED’e olan inançları ve emekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

 

YILDA  1,3 MİLYON TON MEYVE ALIMI GERÇEKLEŞİYOR

Ozan Diren, sözlerine şöyle devam etti: “Meyveye en yakın içecek olarak, meyvenin kendisi gibi önemli bir vitamin, mineral ve antioksidan kaynağı olan meyve suyu, insana yarar sağlayan bir üründür. Meyveleri katma değerli bir şekilde işleyerek bu yararlı ürünü tüm dünyaya sunan meyve suyu endüstrisi, yıllık yaklaşık 1,3 milyon ton meyve alımı gerçekleştirirken, Türkiye’nin dört bir yanındaki 1 milyon çiftçi ve ailesine güvenli gelir kaynağı fırsatı sunarak kırsal kalkınmaya yarar sağlar. Türkiye’nin meyve suyu ihracatı, 350 milyon dolar seviyesine yaklaşmıştır ve ithal girdisi yüzde 5’lerde kalan endüstrimiz, yüzde 95’e varan dış ticaret fazlasıyla ülke ekonomisine de yarar sağlar. Ülkemiz meyvelerinin beslenmeye, tarıma ve ekonomiye daha fazla yarar, daha fazla katma değer sunmasını sağlayan, çiftçi, üretici, sanayici, lojistik, perakende ve nihayetinde tüketiciyi kapsayan geniş bir ekosisteme sahip olan endüstrimizin ortak gayesi, bu değerli sektörün gelişim ve yarar ivmesini artırarak sürdürmektir” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GÜRÜLTÜ SONUCU ÇIKAN KAVGA HASTANEDE BİTTİ
GÜRÜLTÜ SONUCU ÇIKAN KAVGA HASTANEDE BİTTİ