Siirt İÖİ Spor'un Hedefi Play-off Siirt İÖİ Spor'un Hedefi Play-off

TFF 3’üncü Lig 4’üncü grupta ki temsilcimiz Tokat Belediye Plevnespor, hafta sonu oynayacağı grubun lideri Adana 1954 Futbol Kulübü hazırlıklarını sürdürüyor. Semih hoca liderliğinde ki Bordo-Beyazlı takımda Doğukan Subaşı ve Ozan Kılıçoğlu Adana maçında cezalı durumunda olacak. Adana 1954 Futbol Kulübü maçı öncesinde Tokat Belediye Plevnespor Teknik Direktörü Semih Tokatlı ve Basın Sözcüsü Muhsin Şenocak tesislerde basın açıklamasında bulundular. Basın Sözcüsü Muhsin Şenocak, 3 puanı alarak Adana’nın da ilk mağlubiyetini tattırmak istediklerini belirtirken Teknik Direktörü Semih Tokatlı ise, “Adana maçında hep beraber mutlaka bir savaş vereceğiz.” dedi.

“3 PUANI ALARAK ADANA’NIN DA İLK MAĞLUBİYETİNİ TATTIRMAK İSTİYORUZ”
Basın Sözcüsü Muhsin Şenocak, “2021-22 sezonuyla başlayan futbol kulübümüzün gidişatı ilk senede amatörde şampiyon, 2022-23 sezonunda Bal Liginde şampiyon olarak 2023-24 3’üncü Lig profesyonel futbol ligine şu ana kadar başarıyla gelmiş bulunuyoruz. BAL Liginde 14 takım içerisinde bütçesi en az olup istatistikleri atan, attığı, yediği vesaire topladığı puan olarak en zirvede şampiyon olan takım bizdik. Bunu da tabii teknik heyetimizin, hocalarımızın, bütün çalışanların, yöneticilerimizin herkesin çok büyük pay var ve bu yıl profesyonellikteyiz. Şu ana kadar 9 haftayı geçtik. 3 kabiliyet, 3 beraberlik, 3 mağlubiyetle şu ana kadar yolumuza devam ediyoruz. Uzun bir maraton, tabi sezon başı şanssızlıkları da yaşadık. Hocam onlara değinebilir. Şu anki gidişat böyle, son bir aydır sıkı bir Fikstür vardı içeride. Dışarıda kupa maçı vesaire derken, çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu hafta da grubun lideri Adana Futbol Kulübünü Tokat’ta ağırlayacağız. İyi bir misafirperverlik gösterip onları kesinlikle buradan puansız göndermek istiyoruz. Şuanda daha çok insana ulaşmak istiyoruz. Üniversiteyle bir ortak çalışmamız olacak. Öyle bir proje yürütüyoruz. Bazı maçları cumartesi günü oynadık ve çalışan insanlar olduğu için özellikle seyirci noksanlığı yaşamıştık. Şimdi pazar olmasa sebebi ile en üstteki takımla geliyor olması hasebiyle ve Tokatlıyım diyen herkesi bu pazar günü statta göreceğimize inanıyoruz. Ciddi bir seyirci desteği kesinlikle bekliyoruz. Adana'dan da şu an 100-150 kişilik bir seyirci grubu talepleri var. Onların misafir edeceğiz. Bu sayı Maksimum 250 kişiye kadar biz kontenjanları var, onu iletmiştik ama 100-150 kişi mutlaka surette burada olacağını söylediler. Dostane güzel bir atmosferde maç olsun ama biz kesinlikle sahamızda hata yapmak istemiyoruz. 3 puanı alarak Adana’nın da ilk mağlubiyetini tattırmak istiyoruz.” dedi. 

ADANA MAÇINDA HEP BERABER MUTLAKA BİR SAVAŞ VERECEĞİZ
Tokat Belediye Plevnespor Teknik Direktörü Semih Tokatlı, “Zor bir süreç sezona başladık, zor bir grup. Dolayısıyla iyi takımlardan oluşan bütçeleri biraz bir hayli fazla olan takımlarla şu ana kadar savaşıyoruz, savaşmaya da devam edeceğiz. Muhsin Bey’in söylediği gibi biz BAL Liginden başlarken Sayın Başkanımızın Eyüp Bey’in projeleri doğrultusunda BAL’dan 3’üncü Lig, 3’üncü Ligden 2’inci Lige çıkma projesiyle yola çıktık. Hazırlıklarımız da ona göre yaptık. Şükürler olsun ki geçen sene şampiyon olduk. Bu sene de başlangıcımızla inişler çıkışlar oldu ama tabii transfer döneminde her şey istediğiniz gibi olmayabiliyor, oyuncu kaybettik. Tutmaya çalıştığımız oyuncular vardı, genç oyuncuları aldık. Hazır olmayan arkadaşlarımız lig başlamadan önce katıldı. Şimdi bu süreci hem gençleri hazırlamak, hem yetiştirmek, hem yarışmak, hem eksik gelen arkadaşlarımızı kamp görmemiş arkadaşlarımızı hazırlamak, hazırlarken de yarışmak gibi bir şeyin içerisine girdik ama artık onları açmış olmamız gerekiyor. Savaşmaya devam ediyoruz, içerideki bizim mücadelemiz, oyunumuz isteğimiz, arzumuz belli. Bu hafta da grubun lideriyle oynayacağız. Onun içinde bizim hafta içerisindeki bütün hazırlıklarımızı, analizlerimizi, çalışmalarımızı yapıyoruz. Tabii hiçbir başarı yalnız başına kazanılmaz. Biz bu hafta özellikle taraftarlarımızı, çok daha fazla içimizde görmek istiyoruz. Kalbimizin aynı atmasını istiyoruz. Onlara çok ihtiyacımızın olduğunu bilinmesini istiyoruz. Maçın bitiş düdüğüne kadar inanıyorum ki hep beraber onlar tribünde, bizler sahada, oyuncularımız sahada bizler kenarda inşallah hep beraber mutlaka bir savaş vereceğiz. Bu savaş mücadelesini arzu istek anlamında söylüyorum, vereceğiz ve sonunda da gülen tarafın biz olacağına inancımız var. Oyuncuların motivasyonda o yönde yapmaya çalışıyoruz, inşallah iyi olacak diye düşünüyorum. Adana 1954 Futbol Kulübü ilimize namağlup gelecek ama bizde kazanmak istiyoruz. Bizim de çok ihtiyacımız var, yenilmeyen takım yoktur. Bizim mutlaka kazanmak için oynayacağız. Mutlaka kazanmak için oynayacağız. Onun için de çok iyi bir oyuncu, iyi bir mücadele olacağını biliyoruz. Karşımızda kuvvetli bir takım, iyi futbolcularının olduğunu biliyoruz ama onlara önlem alacak oyuncularımızda bizde de mevcut. İnşallah iyi olur diye düşünüyorum. Biraz önce anlatırken sezon başı yaşadığımız Burak Evren’in sakatlanması, Arda’nın sakatlanması, darbeye dayalı sakatlıklar yola devam etmemiz anlamında biraz zorladı ama inşallah bunun üstesinden gelmeye başladık. Öyle de gideceğiz inşallah. Hep eleştiriler geliyor ama biz çok zor bir gruptayız hem maddi olarak kuvvetli hem camialar olarak kuvvetli potansiyel olarak kuvvetli takımlara karşı. yeni çıkan bir takım olarak bir savaşımızı sürdürüyoruz. Kolej havasında sayın başkanımızın da zaten istediği bu istediği bu hem 10'a çıkart layık olmaya çalışıyoruz inşallah. Ligin sonuna kadar istediğimiz puanları toplarız, ikinci yarı daha farklı bir plan çizebiliriz.” diye konuştu.

“KÜÇÜK YAŞ GRUPLARINDAKİ OYUNCULARDAN 2 KİŞİYLE BAŞLAMAK ZORUNDAYIZ”
TFF’nin aldığı karar küçük yaş kontenjanı hakkında da bilgiler veren Semih Hoca, “Federasyonun aldığı kararla 2001 doğumlu, daha altında küçük yaş gruplarındaki oyunculardan 2 kişiyle başlamak zorundayız. Ve en az 45 dakika sahada tutmak zorundayız. Tabii böyle olunca sadece bizim için demiyorum ama diğer takımlar için de sıkıntılar olabiliyor. Biraz önce değinmek istediğim taraf buydu. Hem oyuncuları hazırlıyoruz. Hem genç oyuncularımızı hazırlarken de müsabaka yarışıyoruz. Yani bunun hepsi bir arada olması o kadar kolay olmuyor. Bütün takımlar mı öyle? Onlarda küçük yaş grubundaki oynayan hazır oyuncular olabilir. Mesela bizim oynattığımız son maçlarda Özgür bizim alt yapımızdan çıkmış oyuncumuz, çok yetenekli ilerde çok çok iyi olacak. Tokat’a inşallah ismini yazdıracak diye düşünüyorum. Oynattığımız İsmail, Eyüpspor’un U-19 takımından hiç bir lig oynamadan geldi. Biz burada lig oynatıyoruz. Batuhan Yılmaz, genç kontenjanlarımızdan, Gölbaşı’ndan geldi. Ankara amatörden geldi. Onların da katkıları oluyor mu? Oluyor. Zaten kupa maçlarında da gösteriyor bunları. Oradaki performansları da forma almalarını sağlıyor. Daha oynayacak daha genç arkadaşlarımız da var kontenjan olarak ama bunun sıkıntısını yaş yaşıyor muyuz? Yaşadığımız zamanlar tabii ki oldu. Oynatamadığımız o kontenjanlarını oynanması için oynatamadığımız oyuncular oldu. Bunda böyle bilinmesi lazım, yoksa biz de tabii ki daha farklı şeyler düşünüyoruz ama olayda bu hatırlattığını teşekkür ederim.” şeklinde konuştu. 

“YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”
Ziraat Türkiye Kupası’nı da değerlendiren Tokatlı, “Ziraat Türkiye Kupası’nda yolumuza devam ediyoruz. Samsunspor maçında oyuncularımız mücadele edecek. Biz geçende yaptık, çıkıp oynuyoruz. Bizim için sevindiren hem turu geçiyoruz hem de bütün oyuncularımıza hazır halde olması, hazır halde bekletmek bizim zaten en büyük arzumuz. Sevindiğimiz konulardan bir tanesi. Zaten kupa maçlarındaki performansıyla hafta sonunda lig maçlarında da formadan arkadaşlarımız var. Onun için yine yolumuza devam edeceğiz. Çıkacağız inşallah zevk vermeye çalışacağız. Mücadele bir oyunla sonuç ne olur bilemeyiz ama Tokat Belediye Plevnespor olarak sahada elimizden gelen her zaman yapacağız.” değerlendirmesinde bulundu.