Tokat Belediye Plevne spor Biteken Adana 1954 spor kulübü yetkilileri Tokat Haber Gazetesi Spor Müdürü Arif Sağdıç'a değerlendirmelerde bulundu. Tokat Belediye Plevnespor Basın Sözcüsü Muhsin Şenocak, maçın hakemlerine sert tepki gösterdi.  Maçta 2 tane  çok net penaltımızın verilmediğini ileri süren Şenocak, "Tabi bunlara bakacağız artık  futbol federasyonu  nezlinde gerekli girişimlere kulüp olarak yapacağız. Yani hakemden şuan çok büyük sıkıntımız var. Biz sahada yenilebiliriz mesele o değil ama hakem sahada gördüğünü çalacaktır. Maçın ilk 15 dakikasında  ben kendi bilgime güvenerek söylüyorum, rakibin 1-2 pozisyonunda sert hareketlere maçın hakemi prim verdi. Ondan dolayı maç baya sert geçti ve sakatlıklar oldu .Özgürün omzu kırıldı yani daha ne söyleyebiliriz. Tamam lider olabilir iyide takımları var. Biz tebrik edebiliriz o ayrı bir olay ama burada bizim verilmeyen penaltılarımıza ne demeli. Çok ciddi bir şekilde hakkımızın yendiğini düşünüyorum. Görüntülerde de sabit biz bunları değerlendirip gerekli mercilere müracatlarımızı yapacağız. Biz daha öncede ifade etmiştik buraya üst klasman hakemlerinin gelmesi için. Sahada otoriter ve başarılı hakemler olsun dedik. Sahada bugün hakem adeta yaptığı hataları hatalarla telafi etmek istedi. Adana takımının futbolcuları maçın hakemi ile çok oynadılar, onu da gördük. Artık  söylenecek bir şeyimiz yok ama müracat edip hakkımızı arayacağız. Çok iyi durumda olduğumuzu söylemekte hakkımız. Ligde yolumuza devam ediyoruz" dedi.

TOKAT MAÇININ ZOR OLACAĞINI BİLİYORDUK
Biteken Adana 1954 Kulübü Teknik Direktörü Adem Çağlayan ise zorlu bir maça çıktıklarını belirterek, "Tokat maçının zor olacağını zaten biliyorduk. Tokat Belediye Plevne spor takımı bu maça kadar evinde hiç maç kaybetmemişti. Şuana kadar rakibimizi oynadığı maçlarda 3 galibiyet 3 beraberlik 3 te mağlubiyet almıştı ama evinde hiç mağlup olmamıştı. Biz bu maçın potansiyelini ve önemini biliyorduk. Her zamanki oyun anlayışımızın biraz dışına çıkmak zorunda kaldık. Çocuklarda sağolsunlar taktiksel disiplini hiçbir zaman  dışına çıkmayarak sahada mücadele ettiler. Çok doğru bir oyunla skora etki ederek mücadele ettiler .Şampiyonluk yolunda bütün maçların zor olacağını biliyoruz. Tokat’ın şuan bulunduğu potansiyelin daha üstünde bir yerde olması gerekiyor. Bu bizin 9 maçımız hemen hemen her rakiplerimizle oynadık, ve takımda çok bireysel futbolcularımız var. Tokat Belediye Plevne spor takımına bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum" diye konuştu.


SONUÇTA BİZİM İÇİN 3 PUAN ÖNEMLİYDİ
Biteken Adana 1954 spor kulübü başkanı Menderes Kutlu ise "Güzel bir maç oldu sonuç bizim istediğimiz gibi önemliydi 3 puanımızı aldık, ama rakibimiz ve ligdeki takipçimiz Muş 1984 Muş sporda bu haftayı bay geçti. Rakiplerimizin puan kaybettiği haftada bizim Tokat deplasmanında galip gelmemiz çok iyi oldu. Galip geldik bizim için bu maç artık geride kaldı ve şimdi önümüze bakacağız" diye konuştu. WhatsApp Image 2023-11-13 at 09.25.35


ADANA 1954 SPOR KULÜBÜ BU İŞİ BİTİRDİ DİYEBİLİRMİYİZ
Kutlu, "Hayır yok öyle bir şey daha çok maçlar var, bu köprünün altından çok sular akacaktır. Biz diğer takımlar gibi büyük bütçelerle kurulmuş takımlar değiliz. Gördüğünüz gibi sahada mütevazı bir takımımız vardı. Takımda güzel bir yönetim kurulumuz  başarılı bir teknik ekibimiz ve sahada şampiyonluğa koşan bir futbol takımımız var. Hepimiz bu zorlu lig yarışında yeniyiz ama hedefimiz bizden de yeni. Yeni yolda inşallah sezon sonu bu takım Adana yı 2 ligde temsil eder. Daha bunları söylerken erken ama biz sahada ayağımızı sağlam basarak ilerliyoruz" ifadelerini kullandı.


MAÇIN HAKEMLERİNE ÇOK TEPKİ VARDI
Kutlu, hakemle ilgili gösterilen tepkilere "Biz o işlere girmeyiz ve ben hakem işlerine hiç girmem ve maçta 90 dakika sonunda galip geldik ben ona bakarım. Hakemi ben tanımam ve galip gelen haklıdır ve bizim için önemli olan 3 puandı aldık yolumuza bakacağız bundan sonraki maçlarda. Hakeme tepki futbol federasyonu ile Tokat Belediye Plevne spor takımının işi. Bu sorun bizim sorunumuz değil biz işimize bakmak zorundayız. Bugün bizim takım sahada biraz tutuktu. Biz daha farklı futbol oynayan bir takımız ama bazen takımların günü gününü tutmuyor. Ama mücadele açısından dostluk açısından  güzel bir maç oldu. Ben ona bakıyorum sonuçta bazen günümüzde olmaya biliriz. Biz bugün sahada günümüzde olmuş olsaydık daha farklı bir sonuç olurdu sahada. Ama tüm stada gelen Tokat BLD, Plevne spor seyircisine teşekkür ediyorum misafir perverliklerinden dolayı. Tokat yönetimine  bize iyi bir ev sahipliği yaptılar ve bizi iyi ağırladıkları için çok teşekkür ediyorum. Tokat basınına maçımızı canlı yayınladılar başta Tayfun Yiğit beye Mustafa Işık ve Arif Sağdıç dostlarıma çok teşekkür ediyorum. Devamlı biz Tokat basını ile görüşüyoruz fikir alış verişi yapıyoruz. Basındaki bu dostlarıma ayrı bir parantez açmak gerekirse bunlar bizim kardeşlerimiz zaten. Her zaman Adanaya geldiğiniz zaman misafirimiz olun. Maçlar gelip geçici ama dostluklar kalıcıdır. İnşallah ligin 2 yarısındaki maça tüm Tokat basınının bekliyoruz" diye cevap verdi.

TOFAŞ 11. haftada potada 2 sayı mağlup ayrıldı TOFAŞ 11. haftada potada 2 sayı mağlup ayrıldı


LİDERİN SANA İHTİYACI YOK BE HOCAM
Arif Sağdıç ise yazısında şu ifadelere yer verdi: "Tokat Belediye Plevnespor Biteken Adana 1954 spor maçının hakemi  Şahin Berker hoca gurubun zorlu maçında Tokat Belediye Plevne spor Biteken Adana 1954  futbol kulübü maçında sınıfta kaldı.
Bir ara maçta çaldığı düdüklere inanın hiçbir spor sever bile anlamadı. Maçta sahada daha cesur yürekli hakem triosuna ihtiyaç vardı ama maalesef son haftalardaki hakem hatalarına Tokat Belediye Plevne spor takımı da boğun eğdi. Adına yakışan maçta C klasmanı hakemi olarak verilen Şahin Berker maalesef klasını sahada başarılı yönetimi ile maça damga vurmasını beklerdik. Burada liderin aldığı 3 puana kimse bir şey diyemez. Lider belki de sahada  bu zorlu maçta 1 puan hesapları yaparken kalecimiz Uğur’un yaptığı inanılmaz hata ile evine 3 puanla döndü. Ama ev sahibi takımın verilmeyen yüzde yüz Penaltısına ne demek gerekiyor hocam. Bu maçtaki yönetimin ne adına nede klasmandaki  yerine yakışmadı. Hakemlerimiz sahada futbol maçlarını adaletli yönetsinler diye görevlendirilir. Gel görkü daha ligin ilk yarısı ülkemizde bitmeden hakem hataları ayyuka çıktı. Bunu ben demiyorum hocam ülkemizin ünlü hakem yorumcuları diyor. Sizler hakemler sahada futbolu başarılı yönetimleriniz ile damga vurmalısınız. İnanın maçta en başarılı hakem maçın 4 hakemi  Murat Demir hocaydı bana göre. Görevini yaptı ama sahada görevini yapmayan bir orta hakem vardı. Hakemlerimiz sahada hatalarını hata ile kapatmak zorunda olurlarsa işte iş o zaman daha tehlikeli oluyor. Sizde zaman zaman hatalarınızı hata ile kapatmak için maçtan koptun ve inan çaldığın düdüklere sen bile inanmadın. Eğer bir futbolcu sahada artık yeter diye size isyan ediyorsa sizin de hakemliğiniz artık yeter. Fazla takımlara zarar vermeden düdüğünü duvara as be hocam"