TOKAT BİLİM MERKEZİ PROJESİ İPTAL Mİ EDİLDİ?

TOKAT BİLİM MERKEZİ PROJESİ İPTAL Mİ EDİLDİ?

Tokat Belediyesi projeleri içerisinde de yer alan Tokat Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de paydaşı olduğu Tokat Bilim Merkezi projesi iptal mi edildi.

14 Haziran 2021 - 11:59 - Güncelleme: 23 Haziran 2021 - 12:36

Önceki hafta yapılan toplantılarda ve bu haftaya yansıyan gazete haberlerinde yapılacağı ifade edilen Tokat Bilim Merkezi iddiaya göre bakanlıkça iptal edildi.

Bilim Merkezi yapımının iptal edildiği iddia için henüz resmi bir açıklama yapılmazken, daha önceden Tokat Belediyesi Eski Şantiye binalarının bulunduğu Yeşilırmak kenarındaki alanda planlanan merkezin sonrasında yapılan yer değişikliği gerekçesi ile iptali söz konusu denilmekte. Tokat Bilim Merkezinin yedi bin metrekare alanda  yaklaşık kırk milyon maliyet ile üzüm salkımı şeklinde yapılacağı uzay bilimleri, fizik, kimya deneylerinin yapıldığı, ışık, ses görüntülerinin olduğu ve projesinin yapıldığı şeklinde tanıtımı yapılmıştı.

Tokat Valiliği, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de paydaş ve yakından takip ettiği proje  ile ilgili olarak resmi açıklamanın yakın zamanda yapılması bekleniyor.

Bir süre önce Bilim Merkezi haberi “Tokat Bilim Merkezine Kavuşuyor” başlığı ile böyle verilmişti.

http://www.tokathaber.com.tr/tokat-bilim-merkezine-kavusuyor/19827/

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x