TOKAT MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN TEMİZ ÇEVRE ETKİNLİĞİ

TOKAT MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN TEMİZ ÇEVRE ETKİNLİĞİ

5-11 Haziran Çevre Koruma Haftası münasebetiyle Tokat Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünün yaptığı etkinlikle Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Kampüsünde doğaya zarar veren şişe, plastik, kağıt ve diğer atıklar gençler tarafından toplandı.

13 Haziran 2021 - 18:58

Gençlik Koordinatörlüğü tarafından yapılan etkinlikle ilgili; “Temiz neslin yolu temiz çevreden ve doğa bilincinden geçer” sloganıyla yapılan etkinlikte, doğayı koruma konusunda farkındalık uyandırmak, çevre sorunlarına dikkat çekmek, giderek artan çevre sorunlarına karşı halkımızı bilinçlendirmeyi amaçlamıştır.

Din Görevlilerimiz, Kur’an Kursu Öğreticilerimiz ve 103 gencimiz katıldığı etkinlikte, Pandemi sürecinde öğrencilerin kampüste olmamasını dikkate alarak ağaçların altlarında kalan atıkları ve çevreyi temizleyerek yeni öğretim yılına daha temiz bir kampüs hazırlamaya çalıştılar” açıklamasına yer verdi.

 

Etkinlikte konuşan Tokat İl Müftü Yardımcısı Cabir Çelik, Yüce Allah’ın içerisinde yaşadığımız dünyayı en mükemmel şekilde,insan ile doğa arasında bir denge üzerinde yarattığını,bu dengenin bozulmaması gerektiğini ve insanının çevresine emanet bilinci ile bakmasının önemini vurgulayarak,

 böyle güzel bir organizasyonu düzenleyen Din Görevlileri, Kur’an Kursu Öğreticileri ve gençlere teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x