google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Tokat Sağlık Müdürlüğü: Sırası gelen aşısını olsun

Tokat Sağlık Müdürlüğü: Sırası gelen aşısını olsun

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın "Aşı sırası gelen geciktirmeden aşısını yaptırsın" çağrısından sonra Tokat Sağlık İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada Tokat'ta  Biontech ve Sinovac aşılarının yapılmaya devam edildiği duyuruldu. Öncelik sırası gelenin tercih ettiği aşıyı vurunması çağrısı yapıldı

15 Nisan 2021 - 16:08

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada "Bunun başka çözümü yok. İlaçla ilgili somut bir gelişme dünyada yok ama aşıyla ilgili somut gelişmeler olduğu görülüyor. O yüzden vatandaşlarımız aşı sırası geldiğinde geciktirmeden aşılarını yaptırmalıdır." çağrısında bulunmuştu.

 

PANDEMİNİN KONTROL ALTINA ALINMASI İÇİN ÖNEMLİ

Bakan Koca'nın çağrısının ardından Tokat Sağlık İl Müdürlüğü de İl'deki aşılama çalışmalarının sürdüğünü duyurdu. Yapılan yazılı açıklamada: "Pandemi ile mücadele kapsamında ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de aşılama çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Ülkemizde Covid-19 bağışıklama çalışmalarında Biontech ve Sinovac aşıları yapılmaya devam etmekte ; ilimizde de her iki aşının uygulaması yapılabilmektedir.  Biontech (Alman) aşısı Tokat Devlet Hastanesi’nde uygulanabilmekte ve ALO 182 / MHRS/E-DEVLET sistemleri üzerinden randevu alınarak yapılmaktadır. Sinovac (Çin) aşısı ise ilimizde tüm hastaneler, aile sağlığı merkezleri olmak üzere tüm sağlık kuruluşlarında  yapılmaktadır. Aşı ; bağışıklığın oluşması ve pandeminin kontrol altına alınması açısından büyük önem arz etmektedir. Aşı önceliği bulunan vatandaşlarımızın tercih ettiği aşıyı, ilgili sağlık kuruluşlarından randevu alarak yaptırması gerekmektedir." denildi.

HABER: Mihriban KOÇAKER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GÜRÜLTÜ SONUCU ÇIKAN KAVGA HASTANEDE BİTTİ
GÜRÜLTÜ SONUCU ÇIKAN KAVGA HASTANEDE BİTTİ