20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla, Tokat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki Çocuk Evlerindeki öğrenciler Tokat Cumhuriyet Meydanı’nda toplandılar. Tokat Milli İrade Platformunun İsrail’in Filistin’deki mezalimini kınamak için açık tuttuğu çadırların önünde toplanan Tokatlı öğrenciler, Tokat Cumhuriyet Meydanı’ndan tüm Dünyaya seslendiler. Mazlumların vicdanı olacak şekilde, İsrail’in zulmüne tepkilerini dile getirdiler.

YAŞLI DÜNYANIN VİCDANLI ÇOCUKLARIYIZ

Devlet Tiyatroları ilk kez Erbaalılarla buluşuyor Devlet Tiyatroları ilk kez Erbaalılarla buluşuyor

Burada basın açıklamasını Tokatlı öğrencilerden Engin İpek yaptı. Açıklamada “07 Ekim’den beri Filistin’de her on dakikada bir çocuk yok ediliyor. Evleri, okulları, tedavi için sığındıkları hastaneler bombalanıyor. Eğitim hayatları durdu. Ne okul kaldı geriye ne insan ne de insanlık. Dünya bu zulme sessiz kalırken bizler burada tüm masum kardeşlerimizin sesi olmak istiyoruz. Sözün tükendiği fakat bombaların tükenmediği yerdeyiz” dedi. İpek açıklamasının devamında “Anlıyoruz ki bizim dünyamızdaki çocukların onlar için hiçbir değeri yok. Sözde hür dünya olarak kendi çocuklarına verdikleri değer bizim çocuklarımız için hiçbir zaman geçerli olmayacaktır. Oysa bizler bu yaşlı dünyanın vicdanı olan çocuklarıyız. Sizleri düştüğünüz bataklıktan çıkaracak, yeniden insan olmanın şerefini size hatırlatacak olanlarız. Kaybettiğimiz tüm Filistinli çocuklarımız gibi bedenleri yok olsa da hâlâ dipdiri hayatta olan ruhları ve mücadeleleri gibi. Sizler çoktan sınıfta kalmış olsanız bile bizler bu dünyanın vicdanı olarak hep dimdik ayakta ve hep yürüyor olacağız...”diye seslendi.

eylem1Basın açıklamasının ardından günün anlam ve önemini yansıtan şiiri Yağmur İnci Ergüden okudu. Eğitim Bir Sen Tokat 1 Nolu Şube Başkanı Şaban Ceylan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Çocuk Evleri Yetkilileri, Milli İrade Platformu temsilcileri katıldılar.