TOKATLILAR SAHURA CANLI MÜZİK İLE UYANDI

TOKATLILAR SAHURA CANLI MÜZİK İLE UYANDI

Tokat’ta bir grup müzisyen vatandaşları sahura canlı müzik ile uyandırdı. Tokat Sarması ile Sahura kalkan Mahmutpaşa mahallesi sakinleri için unutulmaz bir ramazan anısı yaşandı

27 Nisan 2021 - 00:14

Tokatlılar sahura bölgede en çok sevilen oyun havalarından birisi olan Tokat Sarması ile uyandı. Klarnette Yusuf Anıt, Zilde Adem Kaylan, Darbukada İlyas Yıldız ve Cümbüşte Orhan Onat, pandemi nedeniyle bir süredir vatandaşların hasret kaldığı Tokat Sarması oyun havasını canlı performans ile sahurda sergilemek istedi.

 

Vatandaşları da farklı bir melodi ile sahura uyandırmak isteyen müzisyenler Tokat’ta merkeze bağlı Mahmutpaşa Mahallesinde bir araya gelerek, bölgenin en sevilen oyun havası olan Tokat Sarmasını çalmaya başladı. Uyanarak ışıklarını bir bir yakmaya başlayan Tokatlılar pencere ve balkonlarından cümbüş ekibine destek verdi. Bazı vatandaşlar telefonları ile organizasyonu kayıt altına alırken bazı vatandaşlar ise balkonlarından alkış tutarak müzisyenlere eşlik etti. Müzisyenlere mahalle sakinleri tarafından hurma ikramı da yapıldı. Müzisyenler 10 dakikalık performanslarının ardından mahalleden ayrıldı.

 

Klarnetçi Yusuf Anıt, “Malum Tokat Sarması, Tokat’ımıza özgün, güzel bir oyun havası. Tabiri caizse ölüyü diriltir derler ya; 7’den 70’e herkesin sevdiği ve isteyerek oynadığı bir oyun. Biz de bugün arkadaşlarla beraber değişik bir iş yapalım dedik. Tokat halkını, Tokat Sarması ile sahura kaldıralım dedik. Sağ olsun onlar da bizlere eşlik ettiler. Yarın da gelin diyen oldu, istek veren oldu. Onların mutluluğuyla biz de mutlu olduk. Bu vesile ile herkesin Ramazan’ını kutluyorum.” Dedi.

HABER: Dursun Ekrem ER

2021/04/2021-04-27-00-17-00.jpg
2021/04/2021-04-27-00-17-03.jpg
2021/04/2021-04-27-00-17-07.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NİKSAR BAL'DA ŞANSINI ZORA SOKTU
NİKSAR BAL'DA ŞANSINI ZORA SOKTU
TOGÜ Tıp 8. mezunlarını verdi
TOGÜ Tıp 8. mezunlarını verdi